Pekmez; “Türkoğlu’nda seçimi kazanacağız”

Pekmez; “Türkoğlu’nda seçimi kazanacağız”

İyi Parti Türkoğlu İlçe Başkanı Kemal Pekmez;

“Türkoğlu’nda seçimi kazanacağız”

 

TÜROĞLU/ İyi Parti Türkoğlu İlçe Başkanlığına atanan Eğitimci Kemal Pekmez, “Ben iddialıyım Türkoğlu’nda Belediye başkanlığını ilk seçimde kazanacağız” dedi.

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesinde seçime hazırlanıyoruz diyen bir yandan da 57 kişilik parti ilçe yönetimini oluşturmaya çalışan İyi Parti Türkoğlu İlçe Başkanı Kemal Pekmez, İl Başkanı Faruk Atlı ve yönetimi ile basın toplantısı yaptı.

Başkan Kemal Pekmez: “Bizim derdimiz vatan gerisi teferruattır” diyen bir liderin ilçe başkanı olmaktan gurur duyuyor ve bizi bu göreve layık gören İl Başkanımız Sayın Dr. Faruk Atlı beye teşekkür ediyorum. Kendisiyle yol arkadaşlığı yapmak bizim için bir onurdur, mutluluktur.

Kemal Pekmez (1)

Pekmez: “ Her kurumun iflas ettiği ülkemizde Devleti ayağa kaldıracak bir kadro ile ortaya çıkan İYİ Parti’nin ülkemizin geleceği için bir şans olduğunu düşünüyorum. Yepyeni yıpranmamış kadrolarla huzurunuzdayız.

Her konuya verecek cevabımız var ama birkaç konuya değinmek istiyorum.

Eğitimci olmam dolayısı ile ilk değineceğim konu da eğitim olacak. Bu gün maalesef ülkemizde eğitimin bittiğine şahit olmaktayız. Hiç şüphesiz ülkelerin geleceği kaliteli bir eğitimle, nitelikli yetiştirilmiş gençlere bağlıdır. Ülkemizde eğitimin geldiği nokta maalesef içler acısı.

Önce hükümet yanlısı olmayan idareciler görevlerinden uzaklaştırıldılar. Sözlü sınav adı altında 30 yıllık idarecilere 16-17 puan verilerek okulların içi boşaltıldı, yeni mezun torpillilere 99 puan verilerek ülkemizin geleceği olan çocuklarımız, gençlerimiz bu tecrübesiz kadrolara teslim edildi.

TEOG Sınavı kaldırılarak iyi okullara torpile dayalı bir sistem getirildi. Bu okullarda hükümet yanlısı olan sendikaya üye öğretmenler hak etmedikleri bir şekilde sınavsız olarak atandılar.  Çok yakın bir gelecekte de üniversitelere açık uçlu yoruma dayalı sorularla öğrenci alımı düşünülerek fakir – fukara ve torpilsiz öğrencilerin iyi üniversitelere girişleri engellenmeye çalışılacak.  Ömrünü eğitime adamış bir öğretmen olarak ülkemizde eğitim sisteminin bu hale gelmesinden son derece kaygılı ve üzüntülüyüm.

Fatih Sultan Mehmet: “Kadıyı satın alırsanız adalet ölür, adalet ölürse devlet ölür” demiş. Bu gün adalet saraylarında çalışanların bile adalete güvenmediği bir adalet sistemi ortaya çıkartarak toplumda derin yaralar açtılar.

En önemlisi de siyasi emellerine ulaşmak için vatandaşın dini duygularını sömürdüler. Camilerde imamlar siyaset yapıyor. Din adamının siyasetle ne işi olur? Herkes görevini yapmalı.

Kemal Pekmez (2)

Bizler İYİ Parti kadroları olarak, ayrıştırmadan dini dili ırkı ne olursa olsun, toplumun her bir ferdini kucaklayarak, ülkemizde birlik ve beraberliği sağlamayı hedefliyoruz.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’le birlikte İYİ Türkiye için yılmadan, yorulmadan çalışacağız. Kavgayla gürültüyle işimiz yok.  Biz kararlıyız, en iyi şekilde ülkemizi yönetmeye talibiz” diye konuştu.

Basın toplantısı sonunda iyi parti il başkanı Faruk Atlı, Türkoğlu ilçe Başkanı Kemal Pekmez basın mensuplarının sorularını cevapladılar..

Türkoğlu ilçe başkanı Kemal Pekmez; “ Herkesin bir iddiası olması gerekir benim iddiamda 2019 da Türkoğlu Belediye başkanlığını İyi Parti adayı kazanacaktır” dedi.

Haber: Bekir Doğan

Fotoğraf: Deniz Doğan

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co