Pazarcık’ta Umre Yolcuları Kutsal Topraklara uğurlandı

Pazarcık’ta Umre Yolcuları Kutsal Topraklara uğurlandı

  Pazarcık ilçesinde Umre kafilesi kutsal topraklara düzenlene programla uğurlandı.

  Aralarında Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, eşi Yaprak Bozdağ ve Annesi Sevim Bozdağ’ın da bulunduğu toplam 30 kişilik umre kafilesi Pazarcık İlçe Müftülüğü tarafından Pazarcık Bilal-i Habeş Camiisin de düzenlenen programla Umre Vazifesini yerine getirmek üzere dualarla kutsal topraklara uğurlandı.

  Pazarcık Bilal-i Habeş Camiisin de düzenlenen uğurlama merasimi vatandaşların katılımıyla okunan dualarla gerçekleşti. Pazarcık Belediyesi tarafından hazırlanan Seccade, Tespih ve Takke, Umre vazifelerini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek olan Umrecilere Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ ve Ak Parti İlçe Başkanı Harun Eskigün tarafından hediye edildi. Vatandaşların Başkan Bozdağ ve Umre kafilesiyle tek tek vedalaşmasının ardından konuyla ilgili açıklama yapan Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ; “Böyle mübarek bir günde Peygamber efendimizin izlerini taşıyan kutsal topraklara umre ibadetini yerine getirmek için gidiyoruz. Umremizin kabul olmasını, umre esnasında yapacağımız ibadet ve duaların kabul olmasını Yüce Rabbimden temenni ediyorum. Orada milletimiz, ülkemiz, devletimiz ve Mehmetçiklerimiz için dua edeceğiz. Allah yolumuzu açık etsin” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co