Pazarcık’ta iki mahallenin içme suyu sorunu çözüldü

Pazarcık’ta iki mahallenin içme suyu sorunu çözüldü

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi(KASKİ) Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un liderliğinde Pazarcık İlçesinde yaptığı içme suyu çalışmalarıyla sorunlu bölgeleri çözüme kavuşturuyor.

Yolboyu Mahallesine Merkezden İçme Suyu

İçme suyu kaynakları yeterli gelmeyen Yolboyu Mahallesine Pazarcık İlçe Merkezinden kaynak ilavesi yapıldı. 2500 metre uzunluğundaki isale hattı çalışmalarının tamamlanmasının ardından vatandaşların hizmetine sunularak kaynak sorunu çözüme kavuşturuldu.

Yarbaşı Mahallesine Kaynak Islahı, İsale Hattı, İçme Suyu Deposu

İçme suyu yetersiz geldiğinden özellikle yaz aylarında ciddi sorunlar çekmeye başlayan Yarbaşı mahallesinin mevcut kaynağında ıslah çalışması yapılarak suyun kontrolü sağlandı. 1 adet saç depo yapılarak suyun düzenli dağılımı sağlandı.  1500 metre uzunluğunda isale hattı yapılarak kaynaktaki su mahallenin hizmetine verildi.

Yarbaşı Mahalle Muhtarı Turan Kartalkanat konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:’’ Yarbaşı halkı adına öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımıza, KASKİ Genel Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum. Biz 3 yerleşim alanında ikamet ediyoruz. Yarbaşı Merkez, Yarbaşında orman işletme şefliğine bağlı yangın ekibimiz var bir de Yarbaşı’ya bağlı obamız var. Biz özellikle yazın su sıkıntısı çekiyorduk. Bu sene KASKİ bize bir su çıkardı, Allah razı olsun. Bu suyu obaya vereceğiz. Mevcut suyu da yarbaşı merkez ile yangın ekibi kullanacak. Bu vesile ile sıkıntımız çözülecek. Burada KASKİ İlçe şube müdürlüğümüz bizlere çok yardımcı oluyorlar.  Arızalarımıza zamanında gelinip müdahale ediliyor. Bize bugün de bir seyyar depo gönderdiler.               Arkadaşlar şu anda bağlantısını yapıyorlar. Allah razı olsun. Çalışıyorlar. Memnunuz bu çalışmalardan’’ diye konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co