Pazarcıklı Hacılar dualarla uğurlandı

Pazarcıklı Hacılar dualarla uğurlandı

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde kutsal topraklara gidecek hacı adayları için tören düzenledi. Ulu camide düzenlenen törene programa Pazarcık Belediye Başkan Yardımcısı Cemalettin Nadir Aras, İlçe Müftüsü Ahmet Sevinç ve hacı adayları ile aileleri katıldı.

İlçe Müftülüğümüz tarafından organize edilen Uğurlama Programında İlçe Müftüsü Ahmet Sevinç burada yaptığı konuşmada, “Hac tek kelime ile müthiş bir ibadettir. Müthişliği, zarfında değil mazrufunda, yani taşıdığı ruh ve barındığı potansiyelde saklıdır. Hac evrensel bir diriliş muştusudur. Hacı, Allah ile sözleşmesini yenilemiş insandır. Özetle hac mahşerin provasıdır”

Hacıları uğurlayacakları için heyecanlı ve mutlu olduklarını dile getiren Müftü Sevinç, Hacı adaylarına bizleri de kutsal topraklardaki dualarınızda unutmayın. Allah sizlerden razı olsun. Yolculuğunuzu mübarek kılsın. Sağlıklı gidin, sağlıklı gelin. İnşallah kutsal topraklardaki hac farizanızı tamamlayıp dönerken sizleri aynı heyecanla karşılarız. İlçemizin, ülkemizin birlik ve beraberliği için çok dua edin. Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi.

”Sizler ülkemizin hac için seçilmiş Allah’ın ve Resulullah’ın misafirleri olarak kutsal topraklara gidiyorsunuz. Ülkemiz için orada dua edin, sağ selim gidip tekrar sevdiklerinize kavuşmanızı yüce Allah’tan diliyorum. Rabbim bu kutlu yolculukta yollarını açık eylesin” dedi. Katılanlar memnuniyetlerini ifade ettiler.

Törende okunan ilahiler ve duaları gözyaşlarıyla dinleyen hacı adayları ve vatandaşlar zaman zaman duygulu anlar yaşandı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co