Pazarcık’a Kuran Kursu

Pazarcık’a Kuran Kursu

Muhammet Gevher,Pazarcık Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu İnşaatını Gezdi

Pazarcık’a Kuran Kursu

PAZARCIK – Kahramanmaraş’ın İl Müftüsü Muhammet Gevher Pazarcık  İlçe Müftülüğünce İnşaatına başlanılacak olan temel kazı çalışmaları yapılmış olan Yatılı hafızlık Kur’an Kursunun inşaat alanını gezdi.

Pazarcık Müftüsü Ahmet Sevinç İl Müftüsü Muhammet Gevher’e Yatılı hafızlık Kur’an Kursu hakkında bilgi verdi.

Pazarcık Müftüsü Sevinç İlçeye atamam yapıldığında yaptığım tespitte ilçeye  yatılı hafızlık Kur’an Kursu kazandrılması gerektiğini ayrıca çevre ilçelerde de yatılı hafızlık Kuran Kursunun olmaması üzerine çalışmalarız hızlandırdık. ilk olarak arsa temini yaptık. Mülkiyeti Hazineye  ait  1952 metre arsa üzerine yapılacak olan Yatılı hafızlık Kur’an Kursu için projelerimiz çizdirerek ruhsatını aldık .

Müftü Sevinç, kursun 100 yatak kapasitesine sahip olduğunu, diğer çevre ilçelerdeki çocuklar için de hafızlık eğitim verilebileceğini, 4 katlı binanın 2 bin metrekare kapalı alanı bulunduğunu, inşaatın maliyeti 1.753.257 tl. Yatılı hafızlık Kur’an Kursu çalışmalarımız boyunca” devamlı bizi teşvik eden İl Müftümüz Muhammet Gevher’e, Bizlere hep yardımcı olan desteğini hep yanımızda bulduğumuz İlçe Kaymakamımız Dr. Mehmet Boztepe’ye, Belediyenin imkânlarını Hafızlık Kuran Kursu için ve diğer dini ve hayri hizmetler için sunan Belediye Başkanımız Yakup Hamdi Bozdağ’a, Pazarcık halkımıza verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim.
Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammet Gevher Pazarcık’ta yaptığı esnaf ziyaretinde, halkın Yatılı Kur’an Kursu İçin yapılan Çalışmalarda emeği geçen herkese Kendisinin şahsında teşekkür ettiklerini ifade ettiler. Müftü Gevher yaptığı açıklamada Kuran kursu İnşaat Çalışmalarını takip ettiğini, bizzat ilgilendiğine değinerek, “Bu Kuran kursu binamız büyük bir ihtiyacı karşılayacaktır. Pazarcık halkımıza katkılarından dolayı sonsuz teşekkürlerimi bildiriyorum. İnşallah bu ilgi ve alakanın yapılacak olan Kuran Kursu’muzun bitimine kadar devam etmesini istirham ediyorum” diye konuştu.

İlçe de yaptığı incelemeler ve esnaf ziyareti, Kuran Kurslarına yaptığı ve çocuklarla yaptığı sohbetlerden sonra ilçeden ayrıldı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co