Pazarcık Belediyesi Çocuk Meclisi ikinci kez toplandı

Pazarcık Belediyesi Çocuk Meclisi ikinci kez toplandı

Pazarcık Belediyesi tarafından kurulan Çocuk Meclisi, Belediye Meclis salonunda ikinci kez toplandı. Çocuk Meclisi toplantısı Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşerek, toplantı ilk olarak Çocuk Meclis üyelerinin,  Meclis Başkanı, Meclis Başkan vekilleri ve kâtip üyelerinin seçilmesiyle başladı.

PAZARCIK BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ İKİNCİ KEZ TOPLANDI (14)

Meclis Başkanı seçilen İstiklal Ortaokulu öğrencisi Aliye Göksel Çetin tarafından Çocuk Meclis üyelerinin soru ve önerilerinin alınmasının ardından konuyla ilgili açıklama yapan Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ; “Belediyemiz tarafından Kahramanmaraş’ta ilk olan Çocuk Meclisi toplantımızın bugün ikinci kez düzenledik. Buradaki asıl amacımız çocuklarımıza öz güven kazandırmak ve demokrasi bilincini yerleştirmekti. Özellikle burada demokrasi bilincinden sonra vatan sevgisini, bayrak millet sevgisini ve devlet şuurunu verebilmemiz gerektiğini inanarak bu yola çıktık. Yaptığımız bu güzel proje ile çocuklarımızı ne kadar önemsediğimizi gösteriyoruz diğer taraftan Kahramanmaraş’ta bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımız miniklerimiz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığıdır. Memleketi asıl ışığa boğacak olan çocuklarımızdır. Çocuklarımız kendilerinin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek ona göre çalışmalarımızı sürdürmeliyiz” dedi.

PAZARCIK BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ İKİNCİ KEZ TOPLANDI (13)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co