Patlayan Bomba

Patlayan Bomba

Polis aracına saldırı !

Akıl tutulması !..

Ankara Tren Gari yakınlarında meydana gelen iki canlı bombanın patlamasına biz uzaktan bakıyoruz .. olayın içinde olmadığımız için temeline inemesek de olaya ayrı bir pencereden bakıyorum..

Patlayan bomba var

Polis araçlarına saldıran bölücüler var

Bir de olaydan sonra aklı tutulanlar var..

Halkı sürekli tehdit eden Selahattin Demirtaş var ki: “ Hesap soracağız” diyerek Türk halkını tehdit ediyor..

Zaman zaman izliyoruz, dünyadaki gelişmeleri görüyoruz, : AB ve ABD benzeri olayları göre biliyoruz, terörün, nereden nasıl geleceği bilinmez, ancak sıkı güvenlik tedbirleri ile aza indirile bilir.. ama asla bitmez..!

Terörde asla zafer kazanamaz !..

Ankara da olayın olduğu yerde sıcak sıcak olayı yaşamadık ancak bizim televizyonlardan gördüğüm ve gazetelerden okuduğumuz: “ Bomba patlıyor, bir gurup yaralılara yardım etme yerine Polislere saldırıyor !..

Bu saldıranların olaydan haberi varmış gibi bir izlenimini görüyoruz..

Diğer bir gurup Tren Garına saldırıyor..

Diğer bir gurup:” bu meydan kanlı meydan” diyor.. halay çekiyor..

HDP’in başkanı çıkıyor: Devlette saldırıyor.. halkı tehdit ediyor.. hesap sorulacak diyor..

Tüm bunları üstü üstüne koyduğumuz zaman:” Dış güçlerin desteği ile Türkiye de iç savaş çıkarmak istiyorlar..

Son bilgi: olayı : IŞİD Terör örgütü canlı bombalarının yaptığı ve bombaların telefon ile uzaktan patlatıldığı tespit edildi.

7 Haziran 2015 Seçimleri öncesinde Diyarbakır da Bomba patlatarak barajı aşan Selahattin Demirtaş :” Bu patlamadan oy çıkarmanın hesabı içinde ve halkı sürekli tehdit ediyor..

Olayı televizyondan izleyen vatandaş ise Selahattin Demirtaş’ın tehditlerine karşı : “ elimize silah aldırman ! biz ne askeriz ne de polis ! ..kimseden emir almayız bilmem neyizi belleriz,” demeye başladı..

Bölücü terör örgütü PKK ile eş anlamlı çalışan HDP ve Selahattin Demirtaş , sivri dili ile halkı tehdit etmeye devam etmesi ülkede tansiyonu yükseltiyor..

Sabah otobüs evden geliyorum, otobüsde vatandaş :” Yeter artık, asker polis bölücü örgüt ve onun TBMM sözcüsüne bir işlem yapmayacaksa biz yapmaya hazırız,” diyerek öfkesini dile getiriyor..

Türkiye Cumhuriyet Savcı ve Hakimleri HDP ve Selahattin Demirtaş hakkında soruşturma açmalı ve yargılamalıdır..

Resman bölücülük yapıyorlar.. bunun cezası verilmeli..

Bombanın patladığı yer MHP yakın mı ? bilemiyorum ama , patlayan bomba ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’in akıl tutulması geçirdiğini görüyorum..

Tüm bu olup bitenlerden sonra birlik ve beraberlik sergilememiz gerekirken: Her zaman hayır diyen Devlet Bahçeli yine hayır demesi, insanımızı şok eden ikinci olay oldu.

Devlet Bahçeli var ki: her şeye hayır dediği gibi: “ başbakanın terör konusunda görüşelim teklifine hayır ,” diyerek ret etmesi vatandaşı çileden çıkaran ikinci unsur oldu.

Seçim öncesinde : 100 IŞİD terör örgütü canlı bomba ekibi , Türkiye sızarak illerde eylem yapmak üzere hazırlık yaptığı dünya basınında gündeme taşındı..

Burada : Polis ve Asker kadar halkımıza da görev düşüyor, şüpheli gördükleri kişileri ve yerleri anında polise bildirerek, olası böyle bir felaketi önleye biliriz..

Herkesin Polis ve Askere yardımcı olması gerekiyor..

Vatan bizim vatanımız: Polis bizim polisimiz, Asker bizim Askerimiz, senin benim akrabam o halde kendi can güvenliğimiz için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerekir..

Şüpheli bir kişi gördüğümüzde veya araç : anında polis’e bildirmemiz gerekir..

Bu vatan bizim vatanımız, Çanakkale de gözümüzü kırpmadan 250 bin şehit verdik, bugünde bu vatanı korumak için 1 milyon şehit yine veriz, önce vatan diyorum..

Devletimiz- Vatanımız olmazsa bir yere varamayız, Birlik ve Beraberliğimizi koruyarak vatanımıza hep beraber Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları olarak sahip çıkmamız gerekir, bugün birlik günü , bugün beraberlik günü,” Birliğe hayır !” diyemeyiz..  meselelerimizi konuşarak çözmemiz gerekir..

Görülen şu ki : 1 Kasım seçimlerinde güçlü bir iktidar çıkararak bütün dünyaya gücümüzü bir kere daha göstermemiz gerekiyor..

Bugün birlik ve beraberlik günü diyorum..

Ankara da ölenlere Allah rahmet etsin, yaralılara acil şifalar diliyorum..

Siyasi görüşümüz ne olursa olsun içimize bölücüleri sokmayalım..

Çünkü dünya da başka bir Türkiye yok !..

Ankara daki patlamaya iyi bakın..

Patlayan Bomba

Polis aracına saldırı,

Tren garına saldırı

“Bu meydan Kanlı Meydan “ diyenler..

Demirtaş’ın sivri sözleri..  bunlara iyi bakın fotoğraf doğru okuyun !..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co