PATİKA YOLLARDAN OTOBANA!

PATİKA YOLLARDAN OTOBANA!

Çözüm sürecinin normal gidişatı 6-7 Ekim de çıkan olaylarla durma noktasına gelmişti. Neden? Bu kadar emeğin bir anda yok olmasını istiyorlar bunu hazmedemeyenler var Türkiye’nin huzur ortamını yakalamasını istemeyen mihraklar var. Çözüm sürecini başladığı günden beri sabote etmek isteyenler ve bu aktörlere maşalık eden cemil Bayık ve Murat Karayılan her zaman sürecin sekteye uğramasını istemişlerdir.

Çözüm sürecinin başlaması ve yirmi aylık sürede zaman zaman sekteye uğrasa da Hükümet kanadının gayretleri ile normal işliyordu. Ancak kobani bahanesi ve HDP’nin sokağa çıkma çağrıları bir anda çözüm sürecini durma noktasına getirmişti. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bu noktadan sonra çözüm sürecinin daha sağlıklı ve daha hızlı bir biçim de devam edeceğini bundan taviz verilmeyeceğini tüm gücümüzle bu barışı tesis etme noktasın da nihai hedefe adım adım varılabileceği yönde açıklamaları süreci sabote etmek isteyenlerin de keyfini kaçırıyordu.

6-7 Ekim olaylarından sonra hükümet süreci tekrar bir masaya yatırması insanların sürece olan güvenlerini sağlam zemine oturtması gerekliydi çünkü PKK fırsat kolluyor ve sürece zarar verecek her şeyi yapabilirdi. Devletin sabrı ve gücü her fırsatta ölçülmeye çalışılıyordu. Kimse Devletin gücünü ölçmeye çalışmasın. Devletin bütün yapılan oyunları dikkatli bir şekil de takip ettiği barış sürecin daha sağlam bir yapıya kavuşturma çabaları ve bu yönde azami gayretle çalıştığına ben inanıyorum.

Bu sürecin nihai noktası mutluluk olacak eğer bu sürece balta burmak isteyenler olursa tarih onları affetmeyecek destek olanı ise Millet minnetle anacaktır. Herkes hesabını iyi yapsın. Kürt Türk kardeşliğinde hiçbir sıkıntı yok. İstismarcılar aradan çekilsin yeter.

Otuz yıldır akan kanın ülkeye maddi manevi bir yük  olmaktan kurtarmak ve Analar ağlamasın sloganıyla atılan bu adıma destek vermek insanlık görevidir. Her zaman engellemeler olacaktır. Uyanık olmak zorundayız.

16 yaşındaki Yasin Börü’nün PKK lılar tarafından işkence yapılarak alçakça katledilmesine hangi yürek dayanır.

Diyarbakır da eşinin yanında yine alçakça şehit edilen ast subay Necdet Aydoğdu bu olaylarla hangi insan evladının yüreği sızlamaz.

6-7 Ekim olayları her ne kadar çözüm sürecini duraklatsa da HDP eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın sokağa çıkın çağrıları olsa da süreci engellemek isteyen dış güçler ve maşaları pusu da yatsa da çözüm süreci başarıya ulaşacaktır. Süreç “Patika yoldan otobana girmiştir.”

Temennimiz duâ’mız  Cennet vatanımızın her karış toprağın da yaşayan Türk Kürt Laz’ı Çerkez’iyle her  türlü görüş farklılıkları ile huzurun tesis edilmesidir.

Bu yolda emek sarf edenlere minnet duyacağız.

Bu yolda art niyetli çalışanlara da yazıklar olsun…

Muhabbetle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co