Partinin yolunu bilmeyen Meclis üyeleri

Partinin yolunu bilmeyen Meclis üyeleri

Partinin yolunu bilmeyen Meclis üyeleri !..

Akşam il siyasetinin nabzını attığı yerde oturuyoruz.. Bizim Ak Parti Ekinözü İlçesinden Belediye Meclisi aday adayı olduğumuzu duyan dostlar hayırlı olsun diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler..

Bir partili: “Bizim İl genel meclisi ve Belediye Meclisi üyelerinin 3 hariç , diğerleri partinin yerini bile bilmezler.. seçildiği günden buyana yüzlerini görmedik” diyerek dert yandı.

Hani bir söz var ya : Kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla!.. diye: Biz mesajı aldık, Aday olur muyuz !, olursak seçilir miyiz ? onu zaman gösterecek.. ama biz mesajı aldık..

Bu sözüm : Ak Parti CHP ve MHP’ye ve yöneticilerinedir..

Laf olsun, torba dolsun : Misalinden adam kendine yakın gördüğü partiden Belediye Meclis üyeliğine veya Belediye Başkanlığına aday adayı olarak müracaat ediyor.. sonra Parti ona bir şans veriyor.. sonra adam partinin yolunu bile bilmiyor.. bizimde böyle tanıdığımız kişi çoktur..

Mesele burada İlçelerde Belediye Meclisi üyeleri, Büyükşehir Belediye Meclis üyelerini seçimini yaparken : Doğru aday adayı üzerinde iyi bir seçim yapmak gerekiyor..

Yoksa : Laf olsun diye müracaat yapan kişiler bir süre sonra Partinin yolunu unutur hatta partiyi bile unutur, mesele burada..: Mesaj alındı..

Her Belediye Meclis üyesi adayının : Bir ufku bir vizyonu olmalı, bir projesi , bir hayali olmalı, onun için mücadele etmeli..

Yaşama sevincini kaybetmiş , ununu elemiş eleğini duvara asmış kişilerden bana göre : Belediye Başkanı da olmaz, Meclis üyesi de olmaz.. adamın bir heyecanı bir projesi olmalı bunun mücadelesini yapmalıdır..

Hizmet edeceğim diye koşmalıdır.. Kahramanmaraş sevdası olmalıdır..

Özellikle Ak Parti yönetimi : Şöyle bir baksın tabloya İl genel Meclisi ve Belediye Meclis üyelerinden kaç kişi partiye geliyor ? hangileri parti çalışmasına katılıyor ?…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Büyükşehir Belediye Başkan adayını seçerek Kahramanmaraş’a gönderecek, Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Ak Parti İl yönetimi, Milletvekilleri toplanacaklar.. İlçe Belediye Başkan adayını belirleyecekler.. sonra ise İlçe Belediye Başkanı ile Parti yönetimi Belediye Meclis üyelerini belirleyecektir..

Şu benim adamım yazın, şu şunun adamı yazın, sonra siyasi çalışma başlayacak geziler mitingler ve adam avantadan bir yere seçildiği gün partiyi tanımıyor, kapısının önünden geçmiyor.. geçmezde.. !

Hiç kimse’nin  memlekette hizmet yolunu tıkamaya hakkı yoktur..

Bütün partiler : Belediye Başkan adayı ve Meclis üyelerine şunu sormalıdır..

Aday olduğun seçim bölgesi için plan ve projendir ?

Ne yapabilirsin ?

Niye aday oldun ?

Adamın bir düşüncesi , bir projesi yok, herkes aday oluyor bende olayım diye aday adayı oldu boş bir insansa seçildikten sonra ondan bir şey beklemek de doğru olmaz , bekleseniz de elinize bir şeyde geçmez..

Yapılabilir- olurluğu yüksek herkesin bir projesi olmalıdır..

Herkesin bir hayalı olmalıdır..

Hepsinden önemlisi : hizmet heyecanı olmalıdır..

Herkes aday oluyorsa , ben de olurum diyerek : düşüncesi, Fikri , hayalı olmayan aday adayından Kahramanmaraş’a hayır gelmez..

Her üyenin : Kısa vadeli, Orta vadeli, uzun vadeli plan ve projesi olmalı , bu meclis toplantılarında masaya yatırılarak harmanlama yapılarak Kahramanmaraş için en güzeli yapılmalıdır..

Aday seçiminde aman buna dikkat..

İyi günler..
02 Kasım 2013

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co