PARALEL DEVLET NEFRET KUSUYOR

PARALEL DEVLET NEFRET KUSUYOR

Paralel Devlet adı altında anılan   bir örgüt , Ülkemizin tehlike ortamına sürüklenmesini gözlerini kırpmadan  gerçekleştirmeye çalışıyor. Anlaşılan şu ki ;bu Paralel örgüt daha çok Fethullah  Gülen bağlılarını kapsam alanı içine almış. Burada  bir üst akıl olduğu görülmektedir.  Bu Üst aklında  yut içinde ve Yurt dışında merkezlerinin olduğunu düşünmekteyim.

Yurt dışındaki merkezlerinin  ABD de,İngiltere de  ve Almanya da olduğunu az çok kanaat sahibi oldum. Yurt içindekiler zaten devletçe malum.

Peki bunların amaçları nedir.? Bu Paralel örgütün temel amacı ,dershanelerin  kapatılması bahanesi arkasına sığınılarak  görünüş de meşru gösterilmek suretiyle   hükümete cephe oluşturmak.

İkincisi ve daha önemlisi Dünya ülkesi olma durumunda  ilerleyen Türkiye’nin bu ilerleyişinin  durdurulması  yolunda  siyaseten hükümetin önünü kesmek. Bunlar demokratik ortamda görülen kısmı.

Üçüncüsü ve görünmeyen kısmı ise Davos’la başlayan süreç.Tarihin hiçbir döneminde Yahudi – İsrail Devlet Başkanının yüzüne karşı bir devlet adamı  “SİZ İYİ ADAM ÖLDÜRMEYİ BİLİRSİNİZ ” Demedi. Bunu devrin Başbakanı Şimdinin Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN söyledi.. Yahudiler dünyanın en sinsi ve kalleş milletidir.  Bunu intikam hırsı içinde ele aldılar. ABD de deki  Lobileri  sayesinde Cemaatin ileri gelenlerini de yanlarına alarak Türkiye’ye adeta savaş açtılar.

Cemaat Türk İslam kültüründe çok anlam taşımayan bir söylemdir. Bu arada bunu belirteyim. Cemaat peşine düşenler uyansınlar isterim. Kullanıldıklarını bir gün anlayacaklardır. Umarım iş işten geçmez.

Bütün bu ve buna benzer bir çok sebeplerden dolayı AK Parti hükümeti  gitmeli idi.  Üstelik en önemelisi de Tayyip Erdoğan ya hapse gitmeli,yahut yurt dışına kaçmalı, yada öldürülmeli idi.  Yazar Hüseyin Gülerce geçtiğimiz günlerde önemli bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  nın 40 kişilik koruma ekibi içinde bulunan 25 kişilik cemaat mensubu polis  Cumhurbaşkanına suikast planı yapmışlar.  Mahalli seçimleri göremeyecekti onlara göre.

Buradan şu anlaşılıyor ki gerek Türkiye de gerekse Türkiye dışında Türkiye ye karşı kullanılan görünüşteki bütün elemanlar cemaatin müntesipleridir.

Bunlar cemaat dershaneleri kanalıyla devlet kadrolarına yerleştirilmiş bir kısım polis,asker,hakim,savcı olduğu görülmektedir.

Şimdi bunların bir kısmı adaletin önünde hesap veriyor.  Yaşın yanında kuru da yanıyor belki. Ama neticede adalet yerine gelecektir.Ergenekon davalarında olduğu gibi.

Ancak kendilerin güç olduğunu zannedenler halen  nefretlerini kusuyorlar. Bu nefretlerini bazen İŞID,Bazan PKK ve terör  örgütleri ile ortak ilişkiye girerek de  kusmaktadırlar.

Netice itibarıyla ben şunu söylemek istiyorum.  Artık Türkiye karanlık ve derin örgütlerden kurtulmalıdır.  Devlet istihbaratıyla ,devlet gücü ile  devlete ihanet eden kim olursa olsun bunları yakalayıp adalete teslim etmelidir.

Osmanlı Padişahları “BU DEVLET YIKILMAK İÇİN KURULMAMAIŞTIR.”Deyip,ihanet eden  kardeşlerinin başını vurdurmuştur.

Bu konuda taviz verilmemelidir.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co