PandoraDnın Kutusu açılmış

PandoraDnın Kutusu açılmış

PANDORA’NIN KUTUSU AÇILMIŞ

Bilmek çok güzel bir şey, bu nedenle yüce dinimiz; “ Hiç bilenlerle, bilmeyenler bir olur mu?” diyor.

Önceki gün Akşam Gazetesi’nin de “Wilson Center’da ihanet itirafları” manşeti kullanıldı. Haberin spotunda da; “FETÖ’nün darbe girişimini Büyükada’da izleyen ‘sabıkalı’ Barkey, Wilson Center’daki konferansta ikinci girişimin sinyalini verdi. Pandora’nın Kutusu açıldı artık…” cümleleri yazılmıştı.

İçeriğinde ise, kanlı darbe girişiminin olduğu saatlerde Büyükada’da 10 CIA ajanıyla sonucu bekleyen Henri Barkey ile ilgili çarpıcı bilgilere ulaştıığı belirtilerek. “ FETÖ’nün kaybedeceğini anlayınca apar topar Türkiye’den kaçan Barkey, günler sonra ABD’li düşünce kuruluşu Wilson Center’da ortaya çıktığı belirtiliyor.

Cuma günü ise Fehmi Koru, yazısının sonunda yine bu Pandora Kutusunun açıldığını yazdı. Koru’nun yazılarını uzun yıllardır takip ederim. Derinliği olan yazıları kaleme alır. Önce, darbe girişimin rakamsal verilerini paylaşmış, sonra da tutuklamalarda dikkat edilmesi gerektiğini yazmış, Pensilvanya’nın kör ve sağır olduğunu vurguladıktan sonra; Dışarıdan yönlendirildiğine inanılan darbe girişimi ülkenin kimyasını bozdu. Kötü alışkanlıklara kapı araladı. Pandora’nın kutusu açıldı bir kere…Ülkemizin istikameti bile olandan etkilenebilir. Yine de dikkatli olalım derim ben. Aşırılıklara meydan vermeyelim. Hukukun evrensel ilkeleri dışına çıkmayalım. Başka ülkeleri etkilemiş ve pişman olunmuş yanlışlıklardan uzak duralım. Öfke değil sağduyu attığımız adımlara hâkim olsun. ‘Kurunun yanında yaş da yanar’ demeyelim, ‘suçun şahsiliği’ kuralını çiğnemeyelim.” Diyor.

PANDORA’NIN KUTUSU EFSANESİ NEDİR?

Eski Yunan ya da batı medeniyetinde bilirsiniz çok tanrılır vardır. “Bu tanrılar içerisinde ise şüphesiz ki en popüler olan ve çoğu kesim tarafından bilinen tanrı Zeus’tur. Aynı zamanda Zeus, bu eski medeniyette en önemli tanrı sı olarak da görülmektedir. Pandora ise, Zeus ile ilgili bir kavramdır. Eski Yunan Medeniyetindeki inanışa göre Zeus, kötülük yapan insanları cezalandırmak için çok güzel bir kadın olan Pandoranayı yaratmıştır.

Pandora kelimesinin anlamı ise, Tanırların hediyesini ifade eder. İnanışa göre Zeus’un insanoğlunu cezalandırmak için çok güzel bir kadın olan Pandora’yı neden yarattığı incelenirse eğer, Zeus’un ateşini Prometheus’un kardeşi Epimetheus kendisinden çalmıştır ve çalınan bu ateş Epimetheus tarafından insanlara verilmiştir. Zeus, bu duruma oldukça kızmıştır ve insanlardan intikam almak için Pandora’yı yaratmıştır. Yunan mitolojisindeki inanış bu şekilde kendini göstermektedir. Zeus tarafından intikam almak için yaratılmış olan Pandora’ya, ateşi Zeus’tan çalan Epimetheus aşık olur. Kardeşi Prometheus kardeşini oldukça fazla uyarmıştır fakat bu uyarılara rağmen Epimetheus, Pandora ile evlenmiştir. Eski Yunan Medeniyetindeki bu efsane bu evlenmeyle başlamış bulunur ve

Günümüzde Pandora dendiği anda ilk akla gelen ifadelerden birisi olarak kutu gelmektedir. Hollywood filmlerine de konu olmayı başarmış olan Pandora’nın kutusu ise, efsaneye göre Zeus’un Pandorayla evlenen Prometheus’a düğün hediyesi olarak verilmiştir. Aslında bu düğün hediyesi bir kutu değil topraktan yapılmış bir kavanoz’dur.

Zeus’un bu hediyenin asla açılmaması gerektiğini söylemiş. Böylece bu düğün hediyesindeki gizem başlamıştır ve Zeus’un bu hediyenin açılmaması gerekmesinin söylemesindeki neden ise, bu kavanozun içinde kötülük olmasıdır. Pandora merağına yenik düşmüş ve düğün hediyesini açmıştır. Bundaki en büyük neden ise, Pandora’nın hediyedeki gizemi merak etmesidir. Efsaneye göre kavanozun kapağı açıldığında kavanozda saklı duran kötülük dünyaya yayılmaya başlar. Bunu Pandora fark eder ve hemen kavanozun kapağını kapatır. Bu durum, efsaneye farklı bir boyut kazandırmaktadır. Çünkü Pandora Zeus tarafından intikam almak için yaratılmıştır fakat o, kötülüğün yayılmasını kavanozun kapağını tekrar kapatarak engellemeye çalışmıştır”(Erdoğan Gül)

ÜST AKIL ÜSTÜ KAPALI TEHDİT EDİYOR

Pandora  kutusunun açılmasından sizler neler anladınız? Ben, Üst Akıl artık Türkiye üzerinde daha fazla kötülük yapacak, hazır olun anladım.

Hemen belirteyim ki, kötülüğün temsilcisi olan o güçler yani siyonizm her devirde mazlumları tehdit etmiş, elinden gelen kötülüğü yapmıştır. Dünya yüz yıllardır kan ve gözyaşı içindeyse bu onların kutuyu daime açık bırakmasından kaynaklanmıştır. Şeytan hiç hapis olmadı, ancak besmeye karşısında çaresiz olmuştur. Yani zalime geç  dememizi bekliyorlarsa, bu gerilerde kaldı. Ama tedbirlerimizi de elbet alacağız.

Biz şunu biliriz, hak gelirse, batıl zail olur.

Şunu da biliyoruz ki, zalimlere karşı Allah(cc) nurunu tamamlayacaktır.

Bizim kutumuzda kötülük yok, siz batılılar ise(haçlı ruhu) ile hep kötülüklerden, kandan ve darbeden yana oldunuz.  Sonuç hüküm Allah’ındır, zafer ise İslam’ındır.

Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co