Pakdil; “Türk Bayrağı’nın indirilmesi çirkin bir saldırıdır”

Pakdil; “Türk Bayrağı’nın indirilmesi çirkin bir saldırıdır”

Kahramanmaraş Milletvekili ve Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Sayın Nevzat PAKDİL’in Diyarbakır 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığı’nda direkteki Türk Bayrağı’nın indirilmesi olayına ilişkin bir açıklama yaptı.

Pakdil açıklamasında şunları belirtti; “Diyarbakır 2.Hava Kuvvet Komutanlığında Direkteki Türk Bayrağının indirilmesi asla amacına ulaşamayacak çirkin bir saldırıdır. Bu saldırı milletimizin vicdanına, milletimizin yarınlarına yapılmıştır. Bayrak hepimizin bayrağı, ortak sembolü ve en önemli değeridir. Millet olarak dünden bugüne  uzanan tarihi yolculuğumuzda bağımsızlığımızı ve birlikte verdiğimiz ortak mücadeleyi simgelemektedir.

Bu tür çirkin ve saygısız tahrikler hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Toplumun bütün kesimleri düşünce ve fikri ne olursa olsun ortak sembollerimize karşı daha hassas olmalıdır. Bu ülkenin kardeşliğine, birliğine ve beraberliğine kast edecek her türlü davranıştan ve söylemden uzak durmak hepimizin öncelikli vazifesidir” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co