Pakdil; “Kahramanmaraşlılar 12 Şubat ruhu içerisinde yaşıyorlar”

Pakdil; “Kahramanmaraşlılar 12 Şubat ruhu içerisinde yaşıyorlar”

Pakdil; “Kahramanmaraşlılar 12 Şubat ruhu içerisinde yaşıyorlar”

Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden Kurtuluşu ile ilgili bir açıklama yaptı.

nevzat pakdil kmtso (3)

Pakdil yaptığı açıklamada şunları belirtti;” 12 Şubat, bir millete vurulmak istenen esaret zincirinin kırılışını, milli dirilişi ve şahlanışıdır. Maraş halkının 97 yıl önce büyük bir ruh ve şuurla verdiği şanlı mücadele, dünya tarihinin görmüş olduğu örnek bir kurtuluş mücadelesi ve kahramanlık destanıdır” dedi

Pakdil şöyle konuştu; “12 Şubat’ sadece Maraşlının değil, büyük Türk milletinin yeniden var oluş mücadelesidir. Büyük bir inanç ve azimle vatan savunmasında “Tek yürek” olan Maraş halkının, eşine az rastlanır bir kahramanlık ile “Maraş bize mezar olmadan düşmana gülizar olamaz” diyerek ateşlediği mücadele ruhu dalga dalga Anadolu’ya yayılmış ve bir millet adeta küllerinden yeniden doğmuştur.

12 Şubat, bir millete vurulmak istenen esaret zincirinin kırılışını, milli dirilişi ve şahlanışıdır. İşgal altında esarete karşı birlik ve beraberlik içerisinde var olma mücadelesi veren Maraş, tüm insanlığın örnek alacağı bir zafer gerçekleştirmiştir. Bu Kurtuluşta ilk kurşunu atan başta Sütçü İmam olmak üzere, Aslan Bey, Şeyh Sezai Efendi, Mehmet Alİ Kısakürek’in önderlikleri önemli bir yer tutmaktadır.

“Namusa uzanan eller kırılır” diyerek ilk kurşunu atan Sütçü İmam,  “Ben din kardeşimin bağrına tokmak vurmam, bu din bahsidir” diyen Abdal Halil Ağa,  “Kalesinde Bayrağı olmayan bir Milletin Cuma Namazı kılması caiz değildir” diyen Rıdvan Hoca’nın kahramanlıkları yüreğimizde yaşatılacaktır. Bize emanet edilen bu vatan topraklarını bizde, bizden sonraki nesillerimize emanet edeceğiz.

Kahramanmaraşlıların 12 Şubat ruhu içerisinde yaşadıklarını biliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Milli  Mücadele ateşini yakan Sütçü İmam’ı, Abdal Halil Ağa’yı, Rıdvan Hoca’yı, Ali Sezai Efendi’yi, Arslan Bey’i, Avukat Mehmet Ali Kısakürek’i, Şehit Evliya’yı, Mıllış Nuri’yi, Yörük Selim’i, , Senem Ayşe’yi, Muallim Hayrullah’ı, Doktor Mustafa’yı, Çakmakçı Sait’i, Çuhadar Ali’yi ve adlarını sayamadığımız nice kahramanları bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. . Kurtuluş Harbimizde şehit olan, ecdadımızı rahmetle ve minnetle tekrar yad ediyor, kahramanlarımıza rahmet diliyorum. Tüm Kahramanmaraşlıların Kurtuluş Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co