Pakdil; “Kahramanmaraş örnek gösterilecek bir medeniyetin yeniden inşa edildiği bir şehir olacaktır”

Pakdil; “Kahramanmaraş örnek gösterilecek bir medeniyetin yeniden inşa edildiği bir şehir olacaktır”

TPB Genel Başkanı Nevzat Pakdil, yeni kurulan 64. Hükümete ve kabine üyelerine hayırlı uğurlu olsun diyerek AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’ın Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Sema Ramazanoğlu’nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na getirilmesi hepimizi mutlu etmiştir.  Kahramanmaraş Halkı’nın 1 Kasım seçimlerinde de istikrara destek vermesi meyvesini vermiştir. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Kahramanmaraş’a verilmesinin artısı çok fazla olacaktır. Kahramanmaraş örnek gösterilecek bir medeniyetin yeniden inşa edildiği bir şehir olacaktır dedi.

Pakdil;” Hükümetimiz halkımızın 13 yıldır Ak Parti’ye ve istikrara verdiği desteği hiçbir zaman unutmamıştır. 1 Kasım seçimlerinde halkımızın Bakanlık verilmesi konusunda büyük bir arzusu vardı. Hükümetimiz halkımızın bu isteğini karşılıksız bırakmadı. Ak Parti Grup Başkan Vekilimiz Mahir Ünal Bey’i Kültür ve Turizm Bakanlığı’na getirerek Kahramanmaraş Halkının isteğini de yerine getirmiş oldu.

Birçok Medeniyete ev sahipliği yapmış olan ve bir Kültür şehri olan Kahramanmaraş bundan sonra Kültür ve Turizm alanında hızlı gelişmeler gösterecektir.

pakdil (2)

Geçmişte bizim manevi değerlerimiz olan camilerimiz, Medreselerimiz, Üniversitelerimiz merkez alınarak, bir şehir inşa ediliyordu. Bu gün yine aynı şekilde, Şehrin Merkezinde insanların hep beraber olduğu yerler, külliyeler, okuma salonları, insanların gidip eğleneceği yerler, parklar bahçeleri inşallah hep beraber inşa edeceğiz. Sayın Bakanımızla, Milletvekillerimizle, MYK Üyemizle, Belediye Başkanlarımızla, Parti Teşkilatlarımızla, Sivil toplum örgütlerimizle ve basın mensuplarımızla beraber ele ele vererek Kahramanmaraş’ın hangi sorunu var ise oraya el atıp ilimizin sorunlarını çözmek için büyük gayret göstereceğiz. Önümüzdeki günlerde, inşallah Kahramanmaraş örnek gösterilecek bir medeniyetin yeniden inşa edildiği bir şehrimiz olacaktır.  Bu şehir Büyük medeniyetlere tanıklık etmiş,  büyük şair ve yazarların yetiştiği, her tarafı tarih kokan ve doğal güzellikleri ile Türkiye’nin en güzel illerinden bir tanesidir. Bu şehrin insanları her şeyi hak ediyor. Artık Kahramanmaraş güçlü bir şekilde temsil ediyor. Kahramanmaraş Halkı AK Parti’ye bu güne kadar büyük destek verdi. İnşallah bundan sonra hizmetler daha da artarak devam edecek. Kahramanmaraş Tarihi, Kültürü ve Medeniyeti ön planda olan ve marka şehir olacak” dedi.

​Pakdil, “Bu vesile Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mahir Ünal’a ve 24. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili Dr. Yıldırım Ramazanoğlu’nun eşi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu Hanımefendiye hayırlı olsun diyor yeni görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co