Pakdil, İş ve Siyaset yaşamındaki deneyimlerini öğrencilere aktardı.

Pakdil, İş ve Siyaset yaşamındaki deneyimlerini öğrencilere aktardı.

Pakdil, İş ve Siyaset yaşamındaki deneyimlerini öğrencilere aktardı.

KSÜ4

Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı AK Parti genel Merkez Demokrasi Hakem Kurulu Üyesi Nevzat Pakdil, KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda düzenlenen “Meslek Tanıtım ve Kariyer Günü’ toplantısında öğrencilerle bir araya gelerek iş ve siyasi hayatındaki deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

İş ve siyaset yaşamında edindiği deneyimleri öğrencilerle paylaşan Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, ülke olarak bir yerlere gelebilmek ve kamuda verimliliği arttırmak için yarışılan ülkeleri çok iyi tanımak gerekir. Başarıya ulaşmak için kültürümüzü tanımamız çok önemli.  “Yunus’u Mevlana’yı bilirsiniz, söylersiniz. Ama Yunus’u, Mevlana’yı yaşamadığımız sürece bir şey olmaz. Belki bir zamanda bir şey söylersiniz bu da alkışlara sirayet eder. Ama Yunus gibi Mevlana gibi yaşamak zordur” dedi.

KSÜ5

PAKDİL; “ADALETTEN HİÇ BİR ZAMAN AYRILMAMAK LAZIM”

TPB Genel Başkanı Pakdil konuşmasını şöyle sürdürdü; “Adaletten hiç bir zaman ayrılmamak lazım’ Kılık, kıyafet, özgürlük noktasında büyük mücadele verildi. Kamuda çalışmış bir siyaset adamı olarak siyasette de, ticarette de hamasetle hiçbir yere varmamız mümkün değildir. Türkiye’nin geçmişiyle olan muhasebesini yapması lazım, Kılık, kıyafet, özgürlük noktasında büyük mücadele verildi ve Türkiye şu anda normalleşti. Mesela Mecliste başörtülü Milletvekilleri olduğunda kamuda bir anda o gün Mecliste bulunan diğer siyasi partilerimize mensup arkadaşlarımız bunu olgunlukla karşıladı, çünkü süreç tamamlanmış bir şekildeydi. En başarılı olabilecek ve istikbale yürüyecek olan insanları bulup seçeceksiniz. Hatıra, gönüle bu işlerden nasiplenmesini istemediğiniz veya şöyle bir şey yapalım dediğiniz insanları bir kenara koyun. Referansları olmasın olur arkadaşlar. Ama içinde en sağlıklısını seçmek kaydıyla bu işleri hep beraber yönetiriz. Bu memleketin insanlarıyız. Kim hak ederse hakkını verin adaletten hiç bir zaman ayrılmamak lazım. Ondalık kesirler gibi düşünmek lazım 1’den 9’a kadar olan rakamlardan biri olursa buradaki sıfırların hepsinin değeri var. Ama bir trilyon diyorsunuz sıfırın birini attığınız anda yüz milyara düşüyorsunuz. Birbirimize böyle bakmamız lazım. Batılıları ilimde irfanda fende yakalamak hem de üreten bir toplum olmak mecburiyetindeyiz “ dedi.

KSÜ6

Pakdil; “İlimle, irfanla yoğrulmuş bir toplum haline gelirsek başarımız artar. Siyasetçilerin kamu yöneticilerinin de temel meselesi bu. Bu verimliliği elde  etmek, liyakat ve gayreti ön plana çıkarmak lazım. Eğer bunları çıkaramazsak bir yerlere gitmemiz mümkün değil. Batılıları ilimde, irfanda, fende yakalamak hem de üreten bir toplum olmak mecburiyetindeyiz” dedi.

KSÜ8

KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen ‘Meslek Tanıtım ve Kariyer Günü’, kariyer yaşamında önemli noktalara gelen isimlerle öğrencileri buluşturdu. 2 panel oturumundan oluşan programın açılış konuşmasını KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci yaptı.

KSÜ3

Kendi kariyer yaşamından kesitleri katılımcılarla paylaşan Rektör Deveci, öğrencilere seslenerek “Bu gibi fırsatları kaçırmayın. Üniversitemize ayağınıza kadar gelen, gerçek hayat tecrübesi olan isimlerin yaşamlarından dersler alın, faydalanın.” diye konuştu.

Kariyer yaşamı boyunca birçok engelleme ve zorluklarla karşılaştığını söyleyen Rektör Deveci, “Azmi bırakmayın, ümitsiz olmayın, çalışın. Yaptığınız işin hakkını vermeye çalışın. Büyükleri, emeklileri, yaşlıları ve kariyer günlerine gelen değerli insanları dinleyelim. Onların hayat tecrübesinden istifade edelim.” dedi.

KSÜ7

Kahramanmaraş Çalışma ve İş Kurumu  İl Müdürü Ali Yüce de kısa bir selamlama konuşması yaptı. Yüce, etkinliğin amacının öğrencileri, mezuniyetten önce iş hayatını tanımaları konusunda fayda sağlamak için kariyer sahibi isimlerle bir araya getirmek olduğunu söyledi.

KSÜ2

Açılış konuşmalarının ardından panel oturumlarına geçilirken, panelin moderatörlüğünü KSÜ Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özden Görücü yaptı. Panele konuşmacı olarak Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı, 22, 23, 24. dönem Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil,in yanısıra,  Erdem Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Büyükerzurumlu, KSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Haluk Pınar katıldı.

KSÜ2

 

Erdem Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Büyükerzurumlu ise büyüme ve ilerlemede üniversite-sanayi işbirliğinin önemine dikkat çekti. Tekstil sektöründe önemli yatırım ve ihracat rakamlarına ulaştıklarını ifade eden Büyükerzurumlu, 2023 hedeflerine ulaşma konusunda çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

KS2

KSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Haluk Pınar, Kahramanmaraş’ta doğup büyüyen ve KSÜ’de öğretim üyeliği yapan bir akademisyen olarak kariyer yaşamını katılımcılarla paylaştı. Uluslararası ticaretin ekonomiye çok önemli bir etkisi olduğunu söyleyen Doç. Dr. Pınar, “İhracattaki büyüme, ekonominin motor gücüdür.” ifadelerini kullandı.

KS

Panel oturumunun ardından Rektör Deveci ve protokol üyeleri, konuşmacılara günün anısına çeşitli hediyeler takdim ettiler.

6.’sı gerçekleştirilen Meslek Tanıtım ve Kariyer Günü’nün öğleden sonra yapılan oturumunda ise Elektrik-Elektronik Yüksek Mühendisi Emesa Otomasyon Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Türk ve Dedeoğlu Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi’nden Dr. Ahmet Dedeoğlu, mesleklerini tanıtarak kariyer yaşamlarını katılımcılarla paylaştılar.

 

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co