Pakdil; “‘12 Şubat’ sadece Maraşlının değil, büyük Türk milletinin yeniden var oluş mücadelesidir”

Pakdil; “‘12 Şubat’ sadece Maraşlının değil, büyük Türk milletinin yeniden var oluş mücadelesidir”

Kahramanmaraş Milletvekili ve Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden Kurtuluşu ile ilgili bir açıklama yaptı.

Pakdil yaptığı açıklamada şunları belirtti; Maraş halkının 95 yıl önce büyük bir ruh ve şuurla verdiği şanlı mücadele, dünya tarihinin görmüş olduğu örnek bir kurtuluş mücadelesi ve kahramanlık destanıdır.

12 Şubat’ın anlamı Kahramanmaraş için ne ise Türkiye içinde aynıdır. Çünkü ‘12 Şubat’ sadece Maraşlının değil, büyük Türk milletinin yeniden var oluş mücadelesidir.

Büyük bir inanç ve azimle vatan savunmasında “Tek yürek” olan Maraş halkının, eşine az rastlanır bir kahramanlık ile “Maraş bize mezar olmadan düşmana gülizar olamaz” diyerek ateşlediği mücadele ruhu dalga dalga Anadolu’ya yayılmış ve bir millet adeta küllerinden yeniden doğmuştur.

İşte bu Milli Mücadele ruhu bizlere farklı sorumluluklar yüklemektedir.

Bugün ülkemiz 12 Yıldır Eğitimde, sağlıkta, sanayide, ekonomide, ulaşımda birçok önemli hizmette dünya ülkeleri ile yarışır duruma gelmiştir.

Şanlı ecdadın “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın” düşüncesini kendine ilk edinenlerin bu ülkenin insanlarına ve bu ülkenin kapısına sığınan mazlumlara olan sevdası inşallah hiç bitmeyecek.

Daha yapılacak çok işimiz, kat edilecek çok yolumuz var,

Bu duygu ve düşüncelerle Milli  Mücadele ateşini yakan Sütçü İmam’ı, Abdal Halil Ağa’yı, Rıdvan Hoca’yı, Ali Sezai Efendi’yi, Arslan Bey’i, Avukat Mehmet Ali Kısakürek’i, Şehit Evliya’yı, Mıllış Nuri’yi, Yörük Selim’i, , Senem Ayşe’yi, Muallim Hayrullah’ı, Doktor Mustafa’yı, Çakmakçı Sait’i, Çuhadar Ali’yi ve adlarını sayamadığımız nice kahramanları bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co