Öztunç: “Yakında Trump’ı, Putin’i çağıracaklar!”

Bu haber 16 Mart 2019 - 10:49 'de eklendi ve 369 kez görüntülendi.

Millet İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztunç, yerel seçimlere kısa süre kala sevdam dediği Kahramanmaraş’ın her bir yanına ulaşarak memleketlisine hayalindeki şehri somut ve akılcı projeleriyle anlatarak Türkiye ekonomisinden pay alan bir Kahramanmaraş yaratmak arzusuyla oy istemeye devam ediyor.
Kimi zaman merkeze uzak sapa bir köyde çiftçiyle, kimi zaman şeker işçisiyle hak mücadelesinde birçok kez de Ankara’da Gazi Meclis kürsüsünde Kahramanmaraşlının hakkını savunurken görmeye alıştığımız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztunç, bugün de Dulkadiroğlu İlçesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na ziyaret düzenleyerek çok sayıda oda temsilcisiyle bir araya geldi.
Görüşmelerdeki samimiyet yüzlere yansırken, sohbetlerde mevcut sorunlar ve krizi aşmanın yolları üzerine ağırlıklı konuşmaların geçtiği öğrenildi.
Yaptığı değerlendirmede esnafın artık değişim istediğini vurgulayan Öztunç’un açıklamalarından satırbaşları şu şekilde: “Seçim süreci başladığımdan beri projelerimi anlatıyorum. Şehire ne yapmak istediğimi söylüyorum. Kahramanmaraş kapalı bir kutu gibi. İçine kapanmış. Artık bunu yırtmak lazım. şehiri büyütmek ekonomiyi canlandırmak lazım. Bu da iyi belediyecilik ile vizyon ile olur. Turizm kenti yapmamız lazım. Sadece Kapalıçarşı bile turizm kenti olmaya yeter. Bizim Kapalıçarşı Gaziantep’te olsa şimdi ne hale gelirdi. Ama burayı yönetenler Kapalı çarşının kıymetini değerini bilmiyorlar. Germenicia gün yüzüne çıkarılmalı. Milyonlarca turistin geleceği bir açık hava müzesi yapılmalı. Ben bu projelerimi anlatıyorum onlar bana saldırıyor. Aksu çayı kirli diyorum bir milletvekili arkadaş Aksu’yu görmediğimi iddia ediyor. Ben o köylere gidiyorum sürekli ama belli ki o vekil hiç gitmemiş. Bir bakan gidiyor bir bakan geliyor. Yakında Trump’ı, Putin’i de çağıracaklar. Katar emiri gelse bile benim rüzgarımı kesemeyeceksiniz ve belediye seçimini kaybedeceksiniz. Halk artık sizden bıktı ve değişim istiyor. Değişimin önünde duramayacaksınız” dedi.