Öztunç: “Son 1 Ayda Kahramanmaraş’a Gelen Bakan Sayısı Son 10 yılı geçti!”

Bu haber 14 Mart 2019 - 10:43 'de eklendi ve 483 kez görüntülendi.

Çağlayancerit’te gerçekleştirilen mitingde konuşan Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kahramanmaraş Milletvekili ve Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztunç, “Son bir ayda Kahramanmaraş’a gelen bakan sayısı son On yılı geçti” dedi.
Çalışkanlığıyla tanınan Atom Karınca lakaplı Kahramanmaraş’ın sevilen ismi Ali Öztunç, memleketinin en güzel ilçelerinden Çağlayancerit’te gerçekleşen mitingde coşkulu kalabalığa hitap etti.
Her yaş ve farklı düşünceden binlerce insan alanı doldurdu.
“MAŞALLAH HER GÜN BİR BAKAN GELİYOR!”
Çalışmalarına son hız devam eden Atom Karınca ise yaptığı açıklamada oldukça dikkat çekici tespitlerde bulundu. Öztunç’un açıklamalarından satırbaşları şu şekilde; “Son bir ay da Kahramanmaraş’a gelen bakan sayısı son 10 yılda geleni geçti. Maşallah her gün bir bakan geliyor biri gidiyor. Yıllardır Kahramanmaraş’a hizmet etmeyenler bugün seçimi kaybetme korkusu ile bakanlara sığınıyor. Onlarda gelip bol keseden dağıtıyor. Enerji bakanı Elbistan ve Afşin’de sallamış durmuş. İşçiler mağdur olmayacak demiş, işçiler zaten mağdur Sayın Bakan. Biz Meclis’te işçileri savunurken sizin arkadaşlarınız dışarı kaçıyordu. İşçi kardeşlerim sizin bu kandırmalarınıza gelmez. Ama ben asıl Çevre Bakanını bekliyorum. AKSU çayı temiz diyen Çevre Bakanını bekliyorum. Gelsin de kendi gözleri ile görsün temiz mi kirli mi? Tabi çimme teklifim de geçerli. Yüreği varsa gelir İnşallah ben Büyükşehir belediye Başkanı olduğumda Aksu çayı temizlenecek. Aksu çayının daha fazla kirlenmesine izin vermeyeceğim. Ve temizleyeceğim. Bertiz köy yolları perişan. Bertiz köy yollarını yapacağım” dedi.
“BİRİLERİ ‘AĞLAYANCERİT’ HALİNE GETİRDİ!”
Öztunç; “İşte burası da Çağlayancerit, birilerinin Ağlayancerit haline getirdiği ilçeyi 31 Mart’tan sonra yeniden Çağlayancerit yapacağız. Helete, Bozlar ve tüm mahalleleri ile Çağlayancerit kararını vermiş. Ali Öztunç Büyükşehir, Nazım Engizek Çağlayancerit belediye Başkanı olacak inşallah” dedi.