Öztunç, Sanayi Esnafının ziyaret etti

Öztunç, Sanayi Esnafının ziyaret etti

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç seçim çalışmalarına ilk olarak sanayi esnafını ziyaret ederek sanayicilerin sıkıntılarını dinledi.

Sanayi esnafının sıkıntılarını dinleyen Öztunç yoğun bir ilgiyle karşılandı Öztunç, “Sanayi esnafı gezimizden çok mutlu ve umutlu olarak ayrılıyoruz” dedi.

Ali Öztunç, “Sanayide esnaf kan ağlıyor, dükkânlar boş. Esnaf zor durumdadır. Esnaflarımız bize kira, elektrik, bağkur ve vergilerini ödemekte zorlandıklarını ifade ettiler.  Kahramanmaraş’ta Sanayi esnafı daha yaşanılır bir Türkiye istiyor” diyerek sözlerine devam eden Öztunç Dolar’daki istikrarsızlık yüzünden yaşanan dalgalanma ihracatçılardan başlayarak en sonunda küçük esnafa kadar indi.    Dükkânlarını döndürmek için, borçlarını ödemek için esnafı yine kredi batağına sapladılar. Bu acınası hale sebep olanlardan hesap sormak boynumuzun borcudur. CHP iktidarında, sanayi esnafı canlanacak” dedi.

Türkiye, CHP iktidarında tüketerek büyüyen ve kendisinin olmayan kaynağı tüketen bir yapıdan, üreten ve marka yaratan yüksek katma değerli merkezi bir ülke haline dönüşecek”

CHP’nin, bölüşümü halktan yana gerçekleştiren sosyal politikaların yanı sıra akılcı teşvik politikalarının da uygulayıcısı olacağını belirtti, “Esnaf ve KOBİ’ler ödedikleri yıllık vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullanacak. Esnaf giderlerini vergiden düşecek, bilgi teknolojileri alanında yeni kurulan şirketler üç yıl boyunca gelir vergisinden muaf olacak. Sanayi bölgeleri içinde meslek eğitim merkezleri ve meslek liseleri açılacak. Çırak ve kalfaların SGK primleri devlet tarafından ödenecek. Bağ-Kurlu olanlar diğer sigortalılarla aynı anda emekli olabilecek” diye konuştu.

Esnafın destek mesajları ile büyük moral bulan CHP’li Ali Öztunc, “Sizin desteğinizle 1 Kasım’da milletvekili olmak istiyorum.  Kahramanmaraş’ta sizlerin adayı benim. Sorunlarınızı meclis kürsüsünden sürekli gündeme getireceğim” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co