Öztunç, Kapalı Çarşı esnafının sorunlarını dinledi

Öztunç, Kapalı Çarşı esnafının sorunlarını dinledi

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç,

Kapalı Çarşı esnafının sorunlarını dinledi

 

KAHRAMANMARAŞ- Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş 1. Sıra Adayı Ali Öztunç, Kapalı Çarşı Esnafının sorunlarını dinledi ve iktidara geldiklerinde tüm sorunların çözülmesinin sözünü verdi.

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç ziyaretlerine Çarşı, Demirciler, Bakırcılar ve Kuyumcular Çarşısı esnafını ziyaret ederek başladı.

Kapalı çarşı esnafını ziyaret eden Öztunç esnafa partisinin projelerini anlattı. Esnafın ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Öztunç, “Esnafımız çok zor durumda vatandaşlarımızın cebinde para yok, bu da esnafa yansıyor. 2 Yıl içinde 4’ücü seçim bu insanların cebinde para kalmadı buda esnaflarımıza yansıyor. Vatandaşlarımız bir çıkış yolu aramakta, yaptığımız ziyaretlerden gördük ki vatandaşlarımız Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıyla huzura ve refaha kavuşmak istiyor” dedi.

Kahramanmaraş’a hizmet etmek için yola çıktıklarını belirten Öztunç, 1 Kasım’da göreve gelmesi durumunda Kahramanmaraş’a güzel hizmetler yapma arzusu içerisinde olduğunu kaydetti.

Kapalı Çarşı esnafının derdini dinleyen Öztunç, “Kapalı Çarşı esnafını ziyaret ediyorum. Özellikle esnaflarımız için önemli projeler hazırladık. Esnaflarımızın çoğu üretim yapamamaktan ya da ürettiklerini satamamaktan şikâyet ediyor” dedi.

CHP iktidarında, Devletin esnafa destek olacağına vurgu yapan Öztunç, “Esnafımıza ödediği yıllık vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracağız. KOSGEB destekleri sağlanacak. Emekli olmuş esnafa Sosyal Güvenlik Destek primi ödetmeyeceğiz. Bağ-Kur borcu olanların da sağlık hizmetlerinden faydalanmasını sağlayacağız. Küçük esnafı koruyacak yasal sınırlamalar getireceğiz. Kriz dönemlerinde esnafın borçlarını erteleyeceğiz. Elektrik ve akaryakıtta esnafa özel indirimler sağlayacağız. Esnafa sadece mali değil, stratejik destek de sağlayacağız. Esnafın rekabet gücünü artıracak iş modellerinin geliştirilmesine katkı sağlayacağız” dedi.

kapalıchp (7)

Esnaf da alışverişe gelen vatandaş da ekonomiden şikâyetçi bulunuyor. Ekonomideki sıkışıklık herkesin belini bükmüş durumda. Düne kadar bizi eleştirenler bizim söylemlerimizi, vaatlerimizi alır oldu. İşçiyi, memuru, esnafı kaynak bahane ederek göz ardı edenler bir anda kaynak bularak vaatler vermeye başladı. AK Parti’nin seçim bildirgesi CHP’nin seçim bildirgesinin aynısı. Zaten biz bu yola halka hizmet, dertlerine derman olmak için çıktık” dedi.

Milletvekili Adayı Ali Öztunç son olarak ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kamuoyuna duyurduğu seçim bildirgesinde de çok ciddi esnaf projeleri olduğunu belirtti. Parti olarak esnafın her zaman yanında olacaklarına vurgu yapan Öztunç, “Türkiye’de 2 milyondan fazla esnaf ve sanatkâr var. Esnaf ve sanatkârların aileleri ile birlikte toplumumuzun 8-9 milyon kişilik geniş bir bölümünü oluşturuyor. Esnafın rekabet gücü, borçlar, desteklerle ilgili çok ciddi sorunları var. Esnafımız işini büyütmek için değil, borcunu ödeyebilmek için kredi çekiyor. Kirasını ödeyemez durumda. Bizler esnafımızı içerisinde bulunduğu sıkıntılardan kurtaracağız” şeklinde konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co