Öztunç; “Elbistan’da 90 bin kişi hastaneye başvurdu”

Öztunç; “Elbistan’da 90 bin kişi hastaneye başvurdu”

CHP Parti Meclisi üyesi Ali Öztunç

“Elbistan’da 90 bin kişi hastaneye başvurdu”

 

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde sudan zehirlenerek hastaneye başvuranların sayısının 90 bini aştığını söyleyen CHP Parti Meclis Üyesi Ali Öztunç, “ Bu işin peşini bırakmayacağız sorumluları cezalandırılıncaya kadar mücadelemiz devam edecektir,” dedi.

CHP il başkanlığında saat 11 00 de basın toplantısı düzenleyen Ali Öztünç, “ Bir KASKİ müdürünü görevden almakla bu işin sorumluluğundan kurtulamazlar.. Elbistan da 90 bin vatandaşı zehirleyen herkes sorumlu ,” olduğunu söyledi..

KASKİ müdürü Mustafa Altunok’un hastaneye gelen vatandaşların şikayetlerini hiçe sayarak sürekli suyun temiz olduğunu, Elbistan da sudan insanlar zehirleniyor diye haber yapan gazetecilerin yanlı ve yalan haber yaptıklarını açıklayan müdürü Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç görevden aldı !.. yeter mi yetmez, yasal işlem yapılmalı.. Kirli suyu halka içiren KASKİ müdürü, şefi , müdür yardımcısı, memuru kim varsa hakim karşısına çıkarılmalıdır..

Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi mi ? sorumlu, Elbistan Belediyesi mi ? sorumlu , sorumlu olanlar ortaya çıkarılmalıdır.. diyen Ali Öztunç

24 Eylül de CHP İl Başkanları Kahramanmaraş’ta

CHP Parti Meclisi üyesi Ali Öztünç, 24 Eylül 2016 günü CHP İl Başkanları Genişletilmiş İstişare toplantısı Kahramanmaraş’ta yapılacaktır..

İl Başkanlarımızı 3 gün Kahramanmaraş’ta ağırlarken, Genel başkanımız Kemal Kılıçtaroğlu ise Kahramanmaraş’ta iki gece yatarak Kahramanmaraş sorunlarına değinecektir.

Bugüne kadar hiçbir siyasi parti Kahramanmaraş’ta böylesine bir toplantı yapmadı.. buda CHP’in Kahramanmaraş’a ne kadar önem verdiğini göstermektedir..

Kurban Bayramından sonra CHP Ankara yönetimi ilimize gelerek , İl Başkanlarımızın kalacakları otel, yemek yiyecekleri lokanta, gezip görmesi gereken tarihi ve turistlik yerlerimizi, Kahramanmaraş il sorunlarının haritasını İl Başkanlığımızla birlikte yaparak, Kahramanmaraş Progarmını hazırlayacaklar..

24 Eylül de ise il başkanlarımız Kahramanmaraş’ta olacak, onlar genel başkanımızdan bir gün önce gelecekler.. bir gün sonra ise Genel Başkanımız Kemal Kılıçtaroğlu Kahramanmaraş’a gelerek iki gün burada kalacak, Türkiye gündemini buradan canlı yayınlarla Türkiye aktaracağız,” dedi.

Ali Öztunç, Genişletilmiş il başkanları toplantılarımıza bölge milletvekillerinin tamamı, belediye başkanları ve partililerimiz katılacak olup , Kahramanmaraş’ta ziyaretlerimiz olacaktır,” dedi.

Suçlular cezalandırılsın

CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, “ Kamudan ihraç edilen veya açığa alınan personelle ilgili bir komisyon kurduk, çalışıyoruz, geçmişte olduğu gibi Ergenekon torbasına atılan gibi atılan haksızlıklara uğrayan vatandaşımızın yanındayız, ancak FETÖ terör örgütü üyesi , ülkemize zarar veren terörist faaliyetler içinde olan kim varsa oda cezasını çeksin, bu konuda iktidara destek veriyoruz,” dedi.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co