Öztunç, “Bende çalarım kardaş”

Öztunç, “Bende çalarım kardaş”

CHP Kahramanmaraş Milletvekili adayı  Ali Öztunç

“Bende çalarım kardaş”

 

ELBİSTAN/ CHP Kahramanmaraş milletvekili adayı Ali Öztunç, bir müzik evinde bağlamayı eline alarak, “ Bende çalarım kardaş ama aramızda bir fark var ! dedi.

Memleketi Elbistan da Saz çalıp, Bilardo oynayan CHP’li vekil adayımız Ali Öztunç; “ Bende çalarım , bende oynarım, ben halktan biriyim ama başkaları gibi kasadaki paraları çalmam, bağlama çalar söylerim,” dedi.

Saz çalarak: “ Bende çalıyorum kardaş” diyerek hırsızlara gönderme yapan sonra ozanları rahmetle anan Ali Öztunç :

Aşık Yener, Aşık Mahsuni Şerif, Abdurrahim Karaküç, Kul Hamit , Derdi Çok, Hayati Vasfi Taşyürek ve yüzlerce ozan yetiştiren Elbistan, Afşin, Ekinözü , Nurhak benim bölgem o güzel ozanları rahmetle yad ediyorum onları anıyorum,” dedi.

Kahramanmaraş Gazetesine özel bir açıklama yapan Ali Öztunç:  “Ülkemizde ve Elbistan İlçemizde çok ciddi işsizlik sorunlar var Elbistan ilçesi Türkiye’nin en büyük ilçelerinden bir tanesi. Yaklaşık 150 bin nüfusa sahip. İşsizlik sorunu nedeni ile kahveler dolu. Esnaf, işçi, gençler perişan. Bu nereden kaynaklanıyor? AKP’nin 13 yıllık iktidarından kaynaklanıyor. AKP 13 yıldır Türkiye’yi bir bataklığın içine sürüklemiştir. İstikrar dedikleri de yalan hikâye. Hiç öyle bir şey yoktur. Pembe tablolarlar çiziyorlar. ‘İşgücümüz artı bu kadar bu kadar ekonomimiz arttı’ diyorlar. Gelsinler birde gerçeği alanda görsünler, sahada görsünler. Elbistan’a gelsinler görsünler işsizlik ne boyutta?

Gelsinlerde benim gibi esnafla kucaklaşsınlar, benim gelip saz çalıp bilardo oynasınlar görelim görelim onları.. CHP ve Ali Öztunç, burada MHP ve ak Parti nerede ? “ diye esnafa sordu..

elbistan (13)

Bakın bugün Pazartesi günü köylünün şehre alış veriş yapmaya geldiği gün ama dükkânlar boş. Gelip alış veriş yapa bilen yok. Halkın alım gücü düştü çünkü. Ekonomi çok kötü yönetildi.

Sayın Cumhurbaşkanının, Başbakanın, Bakanların, AKP’lilerin çocuklarının bir eli yağda bir eli bal’da. Onlar gayet güzel bir hayat sürdürüyorlar. Gemilerle geziyorlar, yatlarla geziyorlar.

CHP li vekil adayları da halkın arasında geziyor..Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına ihtiyaç var. Biz CHP olarak esnafa, işçiye, memura, öğrenciye, gençlere bakışımız halk içindir, biz halk için çalışıyoruz, onlar rant için çalışıyor.” Dedi.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co