Özkan; “Temiz siyaset yapacağım”

Özkan; “Temiz siyaset yapacağım”

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş yeni İl başkanı Ömer Özkan, mazbatasını alarak temiz siyaset yapacaklarını belirtip basına mal varlığını açıkladı.

Yeni İl Başkanı Özkan, partililere birlik ve beraberlik sözü vererek konuşmasını sürdürdü; “Kıymetli arkadaşlar, malumunuz olduğu üzere Pazar günü yenilen İl Kongremizde delegelerimiz destek ve teveccühlerini bizden yana kullanarak bu kutsal emaneti bundan sonra bizim taşımamıza karar verdi. Biz de; vazife mukaddestir şiarınca tarafımıza tevdi edilen, şehitler ve gaziler emaneti, bu yüce görevi başımız üzerinde taşıyacağız. Burada bunun sözünü veriyorum.

ömer özkan (1)

Şahsım ve arkadaşlarım bayrağı lekeletmeyecek, yere düşürmeyecek, O’nu layık olduğu burçlara taşımak için gecesini gündüzüne katacaktır. Genel Başkanımıza sadakat şerefimizdir. O’nun ‘önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ özdeyişi daha yeni yeni anlaşılabilmiştir. Sayın Genel Başkanımızı bilge lider yapan da bu erdemli ve uzak görüşlü kişiliğidir. Huzurlarınızda zatı alilerini saygı, muhabbet ve sadakatle selamlıyorum.

“DAHA ÇOK BİR ARAYA GELECEĞİZ”

Kısaca size biz ne yapacağız, ne yapmak istiyoruz onu anlatacağım. Allah ömür ve fırsat verirse, şunun sözünü vereyim. Öncelikle daha sık bir araya geleceğiz ve hep birlikte çalışmalarımızı kamuoyu ile paylaşacağız.

Biz, müflis tüccar misali eski hesapları karıştıran bir yönetim olmayacağız. Ülkücü ülkücünün öz kardeşidir şiarından hiçbir zaman ayrılmayacağız. Bu düsturla hakkımızı herkese helal ettik. Kongre bir bayrak yarışıydı. 9 Temmuz itibariyle kongre sonuçlanmıştır. Bundan sonra ötekileştirici değil birleştirici bir anlayışı hâkim kılmaya çalışacak, daima önümüze bakacağız.

ömer özkan (2)

“GEREKİRSE HESAP DA VERECEĞİZ”

Biz ne yapacağız? Şeffaf ve denetlenebilir olacağız. Ayrımız gayrımız olmayacak. Hesap vereceğiz. Hesap sormayacağız, hesap vereceğiz. Bu çerçevede ilk adım olarak şahsım ve eşim’e ait mal beyanımızı huzurlarınızda açıklayacağım. Biz politikadan zenginleşmeyeceğiz. Bulunduğumuz mevki ve makamları şahsi ikbalimiz için kullanmayacağız. Mal beyanımız temiz siyaset için kutlu bir başlangıç olacaktır.

“ÜLKÜCÜNÜN GİREMECEĞİ GÖNÜL YOKTUR”

Biz başka ne yapacağız? Herkesin kapısını çalacak, gönlünde taht kurmaya çalışacağız. Biz inanıyoruz ki ülkücünün çaldığında açılmayacak kapı, giremeyeceği gönül yoktur.

Peki, hepsi bunlardan mı ibaret yapacaklarımızı? Elbette hayır. Biz Türkiye’nin geleceğini sivil toplumda görüyoruz. Özgür medyada görüyoruz. Kahramanmaraş özelinde STK’larla ilişkilerimizi güçlendirecek, onların tavsiye ve önerilerinin hayata geçirmek için işbirliği yapmaya çalışacağız. Bunun için de mahalli ölçekte medyamıza özel bir önem atfediyoruz. Bizim sesimizin daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için medya ile ilişkilerimizde gerekli özeni gösterecek, dördüncü kuvvetin en büyük destekçisi olacağız.

ömer özkan (3)

“KAHRAMANMARAŞ SİYASETİNE ODAKLANACAĞIZ”

İl Yönetimi olarak biz daha çok Kahramanmaraş siyasetine odaklanacağız. Önümüzde mahalli seçimler var, akabinde Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri yapılacak. Biz burada Partimizin oylarını artırmak için çalışacağız. Hedefimiz nettir. MHP’yi Kahramanmaraş’ta birinci parti yapmak istiyoruz. MHP Kahramanmaraş’ta birinci parti olursa Türkiye’de iktidar olacaktır. Genel siyaseti, ülke politikalarını Genel Merkezimiz belirliyor. Biz genel siyaset yerine yerel siyasete odaklanacağız.

Biz her zaman şuna inandık, şunu söyledik. Bizi bekleyenler var. 13 yüzyılı aşkındır yiğit Kürşat bizi bekliyor. Kürşat’tan bu yana; sızısını içine gömmüş bizi bekleyenler var. Bayır Bucak’ta, Kerkük’te, Telafer’de, Balkanlar’da, İslam coğrafyasında, velhasıl Turan’da bizi bekleyenler, bize ümit bağlayıp, yolumuzu gözleyenler var. Cenabı Allah’ın inayetiyle biz bu ümitleri boşa çıkartmayacağız.

Türk Milletine sadakat ve hizmet bizim mukaddes vazifemizdir. Şehitlerimize gazilerimize verdiğimiz sözü yerine getirdiğimiz an kendimizi bahtiyar hissedeceğiz. Bunun yolu da MHP iktidarından geçmektedir. MHP’yi iktidar yapmak için var gücümüzle çalışacağız.

Söyleyeceklerim bu kadar. Katılımlarınızdan dolayı Yönetim Kurulumuzdaki arkadaşlarım adını hepiniz tekrar saygı ve muhabbetle selamlıyor, teşekkürlerimi sunuyorum. Sağ olun var olun.

Son olarak konuşmamda belirttiğim gibi temiz siyasete öncülük etmek adına şahsım ve eşim adına kayıtlı mal varlığımı bilgilerinize sunuyorum; 4 adet ev(değeri 1.400.000.00 TL), 1 adet bağ(değeri    600.000,00 TL), 2 adet araba(değeri 290.000,00 TL), 1 adet çiftlik hissesi %50 oranında(değeri 2.500.000,00 TL), 4 adet araba hissesi %50 oranında(değeri 180.000,00 TL), Para /ziynet eşyası (değeri 315.000,00 TL) ve toplamda 5.285.000,00 TL mal varlığım var” açıklamalarında bulundu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co