Özkan; “Devletimizin tüm imkânlarıyla şehit aileleri ve gazilerimizin yanındayız” 

Özkan; “Devletimizin tüm imkânlarıyla şehit aileleri ve gazilerimizin yanındayız” 

Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün düzenlediği 18 Mart Çanakkale zaferinin 102. Yıl dönümünde şehit aileleri ve gaziler, siyasetçiler ve protokol yemekte bir araya geldi. Vali Özkan yaptığı konuşmada, “Devletimizin tüm imkanlarıyla şehit aileleri ve gazilerimizin yanındayız” dedi.

TBMM Meclisi İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Nursel Reyhanlıoğlu, TPB Genel Başkanı ve AK Parti Genel Merkez Demokrasi Hakem Kuruşu üyesi Nevzat Pakdil, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, kamu kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katıldığı, Ramada Otelde düzenlenen şehit aileleri ve gazilerin buluşması duygusal anlara sahne oldu. Protokol üyelerinin hepsinin ayrı bir masada şehit aileleriyle buluşması aileleri de sevindirdi.

aile sosyal

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan burada yaptığı konuşmada şunları belirtti; “Şehit aileleri ve gazilerle birlikte olmanın hem vatandaş olarak hem de insani olarak görevimiz. Bütün Kamu kuruluşları, hükümet ve devletin tüm imkanlarıyla şehit ailelerine ve gazilere hizmet etmenin yarışı içerisindedir. Kamu kuruluşlarımız olarak sizin bize ihtiyacınız yok, bizim size ihtiyacımız var. Sizleri ziyaret ettiğimiz zaman, sizlerle beraber olduğumuz zaman, o şereften nasip alabilirsek ne mutlu bize. Az önce ailelerimizle sohbet ederken birkaç not aldım. Örneğin ailelerimizle ettiğim sohbette Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde Erkan adında bir görevliden söz ettiler. ‘her gidişimizde bize hemen yardımcı oluyor, bize hizmet etmekten manevi haz alıyor’ dediler. İşte olması gerekende bu, huzurunuzda bu görevli arkadaşı kutluyorum.  Diğer kamu kurumlarındaki görevli arkadaşlarımızla da bir toplantı yapıp şehit ailelerimize yardımcı olmalarını isteyeceğiz. Daha önceki toplantılarımızda da daire müdürlerimizi sizin hizmet karınız yapmıştık. Şuan her kurumda şehit ailelerimize hizmet etmek için birer görevlimiz bulunuyor” dedi.

Şehit aileleriyle aynı masaya oturan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 27 Ekim 2016 tarihinde Hakkari’nin Çukurca bölgesindeki askeri üsse PKK terör örgütünün saldırması sonucu şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Ahmet Yılmaz’ın kızı Ecrin Nas’ı kucağına alarak sevdi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co