Özgecan ölmedi Şehit oldu

Özgecan ölmedi Şehit oldu

ÖZGECAN   ÖLMEDİ,ŞEHİT OLDU

Cevdet ALPEREN

Mersinde  yürekleri yakan bir acı yaşandı. İnsanın kanını donduran bir cinayet. Daha 20 yaşında. Ömrünün en güzel günlerinde melek yüzlü bir hanım. Baharın daha tadına doymadan. Yüreğindeki sevgi deryasını daha paylaşamadan. Bir cinayete kurban gitti ÖZGECAN ASLAN.

Ana yandı,baba yandı,kardeş yandı. Ama bir de Özgecan’a insanlık yandı. Yüreğinde insanlık olanlar yandı. Türkiye yandı. Yandı yürekler yandı.Duygularım çok yoğun,yazamıyorum. Ne desem diye,ne yazsam diye düşündüm durdum. Bu caniler bu toplumun içinden mi çıkıyor diye ,kahroldum.

Adice,vahşice bir cinayet. Yavrucak  Namusunun kirlenmemesi için direniyor. Caninin pis yüzünü tırmalıyor. Çantasındaki gaz tüpünü sıkıyor. Ama cani her şeyi göze almış. Tecavüzü gerçekleştiremeyince Özgecan’ı bıçaklıyor. Daha sonra demir çubukla  başına vuruyor. Kollarını kesiyor.  Tırnaklarından izi bulunmasın diye.

Türkiyeyi yasa boğan bu caniye hak ettiği ceza verilmelidir. Lakin yürekleri soğutmak için bu cinayeti işleyen bu caniye idam verilmelidir .Geçici bir yasa ile ,özel bir yasa ile  bu cinayeti işleyene ibreti alem için idam verilmelidir.

Bir gecede maaşlarını artırmak için toplanan milletvekilleri hiç kimseyi dinlemeden bu cinayeti işleyene de idam yasası çıkartmalıdır.

CHP ‘li vekil cinayete tepki olsun diye  dans etmiş. Bunun ne anlamı vardır . Bu ülkede maneviyat boşluğundan doğan cinayetler işlendiğini halen göremiyorlar. Hem eğitim kurumlarımız  ,hem de aileler  çocuklarını eğitemiyor.Tepkilerimizi kendi inanç ve kültür değerlerimize uygun yapmalıyız. Biz büyük bir milletiz. Yılmayacağız. Ümitlerimizi kesmeyeceğiz.

Tüm sivil toplum kuruluşları harekete geçmeli. Bu benzeri cinayetlerin önüne geçmek için neler yapılacağını konuşmalı. Çareler araştırılmalı.

Bu köşemden Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlun’a da teşekkür ediyorum. Antalya da açılışı yapılacak olan Gençlik Merkezine  Cinayete kurban giden Özgecan Aslan kızımızın ismini verdi. Hem bu isim milletimizin kalbinde yaşayacaktır. Hem de  canilere ve cani ruhlu insanlara bir uyarı olmuştur.

Bu millet kendi evlatlarına ve kendi kadınlarına sahip çıkacak güçtedir. Başta anne ve babası olmak üzere tüm aile efradına sabırlar diliyorum.Milletimizin başı sağ olsun.

ÖZGECAN KIZIMIZ NAMUSUNU KORUMAK İÇİN SAVAŞ VERMİŞTİR. BU SAVAŞTA ŞEHİT OLMUŞTUR. O ÖLMEDİ. ŞEHİTLER ÖLMEZ.





Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co