Özel Sanko İlkokul Öğrencileri İle Anne Ve Babalarını Büyüledi

Özel Sanko İlkokul Öğrencileri İle Anne Ve Babalarını Büyüledi

 

Özel Sanko İlkokulu öğrencileri, Dünya Tiyatrolar Günü kapsamında Temiz Masal Projesi ile “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler” isimli hikayeyi yaratıcı drama tekniklerinden faydalanarak yeniden yazıp sahneledi.

 

İlkokul öğrencileri, gerçekleştirdikleri Yaratıcı Drama Kursunda Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler isimli hikayede yer alan olumsuz davranış ve mesajları tespit ederek yeni bir hikaye oluşturdu ve bu hikayeyi yaratıcı drama tekniklerinden faydalanarak ezber yapmadan sahneye koydu.

 

Özel Sanko Okulları Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi Konferans Salonunda sahnelenen oyun anasınıfı, ilkokul öğrencileri, veliler ve okul yöneticileri tarafından büyük beğeni topladı.

 

Özel Sanko İlkokulu Müdür Yardımcısı Hülya Bingül, Yaratıcı Drama Kursu öğrencilerinin okulun açıldığı ilk günden itibaren çalışmalarını sürdürdüklerini ve hikayeyi dönüştürdükten sonra ciddi bir emek vererek çok güzel bir çalışma çıkardıklarını söyledi.

 

Bingül, oyunun sahnelenmesinde emeği geçen Yaratıcı Drama Öğretmeni Canan Karhan Çakır, dekor tasarımı hazırlayan Resim öğretmeni Merve Ölçer, Koreografisine destek veren Dans öğretmeni Ayça Anlar ve yönetmen olarak destek veren Müzik öğretmeni Ozan Tekin’i çalışmalarından dolayı kutladı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co