Özel Özderya Ortaokulunda hikayeler

Özel Özderya Ortaokulunda hikayeler

ÖZEL ÖZ DERYA ORTAOKULUN’DA HİKÂYELER YARIŞTI

Kahramanmaraş Özel Öz Derya Ortaokulu, yine coşkulu bir sanat ve edebiyat programına ev sahipliği yaptı.

Derya koleji “Kültür Edebiyat ve Türkçe Sevdalıları” Kulübü tarafından organize edilen programa ilgi oldukça fazlaydı. Okulun salonunu dolduran veli, öğretmen ve öğrencilerden oluşan izleyiciler, “HİKÂYE ŞENLİĞİ” finalini, nefeslerini tutarak izledi.

Derya Koleji öğrencilerinin sergilediği sahne performansı, programa katılan veli, öğretmen ve öğrencilerden büyük alkış aldı.

“HİKÂYEMİ DİNLER MİSİN?” programı “FİNAL” inde madalyalar sahiplerini buldu.

derya (3)

14 finalist öğrencinin zorlu yarışmasında büyük heyecan yaşandı. Bazı duygusal sahnelerde gözyaşları kontrolden çıktı. Konuyla ilgili görüştüğümüz finalist öğrenciler: “Okulumuzda yapılan bu hikâye anlatma yarışmasına katılıp derece alabilmek için çok yoğun bir hazırlık dönemi yaşadık. Onlarca hikâye araştırdık, bir o kadar hikâye okuduk, inceledik.” “Ailelerimizle birlikte en iyi hikâyeyi seçebilmek için çok yoğun çalışmalar yaptık.”

“Biz bu yarışma sayesinde hayatımıza yön verecek hikâyelerle tanıştık, ayrıca özgüven problemini de aştık. Sahnede performans sergilemek, sanıldığından da zor ve heyecan vericiymiş. Bunu da çok iyi anladık. Çok zorlu ve zevkli bir yarışmaydı!” şeklinde duygularını ifade ettiler.

Görüşüne başvurduğumuz izleyici veli ve öğrencilerin görüşleri ise şöyleydi: “Harika bir program oldu. Biz bu sayede birbirinden güzel 14 hikâye izledik. Yarışmacıların sahne tutuşu çok güzeldi. Bazı hikâyelerde kahkahalarla gülerken bazı hikâyelerde gözyaşlarımızı tutamadık. Her hikâyede bir ahlak dersi, bir hayat felsefesi vardı. Her hikâye çocuklarımız için adeta bir hayat pusulasıydı.” “Eğitim işte böyle olmalı! Programda emeği geçen herkesi yürekten kutluyoruz!”

Derya Koleji Müdürü Sayın Mehmet Fatih ERDOĞAN, madalya töreninde duygularını şöyle ifade etti: “Okul müdürü olarak ben, öğrencilerimle bir kez daha gurur duydum. Bugün öğrencilerimiz burada çok önemli ve anlamlı bir iş çıkarttı, hepsini sevgiyle kucaklıyorum. Akademik başarıyı sosyal ve sanatsal başarılarla taçlandırmak bu olsa gerek. Öğrencileri hayata hazırlamak bu işte! Sahnede bu kadar renkli bu kadar güzel duruş sergileyen öğrencilerimi, Kültür Edebiyat ve Türkçe Sevdalıları Kulübü Rehberliğini yürüten Edebiyat ve Türkçe öğretmenlerim Sayın Nevzat Tarakçı ve Sayın Müjgan Sümbül’ü bu başarılı ve son derece anlamlı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Programa katılan duyarlı velilere teşekkür ediyorum” dedi.

Final’e katılan öğrenciler ve eserleri:

Cemre Ateş                             – Cinnetin Tanıkları

Sena Çolak                             – Son Bir Umut

Emir Dedeoğlu                       – Tek Ayakkabı

Aybike Sena Bakır                 – Durun ve Düşünün

Fatma Urve Kürtül                 – Sürpriz

Umay Emiroğlu            – Anne Kalbi

İrem Aslan        – Tuzlu Kahve

Gülsüm Tarakçıoğlu     – Teddy’nin Hikâyesi

İkra Nur Öztürk            – İmtihan

Alı Hakan Kılınç           – Çakmak

Nurettin Ertan               – Gelincik

Onur kerem Şekkeli       – Küçük İtfaiyeci

Mekin Tan Kuşoğl         – Armağan

Merve Gül Güneş          – Boşluk

derya (4)

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co