Özel Necip Fazıl Temel Lisesi Türkiye Şampiyonu

Özel Necip Fazıl Temel Lisesi Türkiye Şampiyonu

Türkiye’nin en iyilerinin belirlendiği 2016/2017 Serbest Güreş 15 16 yaş grubunda 1-4 Nisan tarihlerinde Çankırı İlinde düzenlenen Türkiye Şampiyonası tamamlandı. İlimizi temsil etmek üzere Özel Necip Fazıl Temel Lisesinin temsil ettiği takımımız Çankırı Kurşunlu ilçesinde gerçekleşen iki gün devam eden liseler arası serbest güreş müsabakasında Kahramanmaraş dokuz sıklette 12 madalya alarak Türkiye şampiyonu oldu.

Karşılaşmalarda okulumuz Necip Fazıl Temel Lisesi 12 madalyanın 9 unu alarak Türkiye’nin bu branşta en iyisi oldu. Okulumuz adına madalya alan öğrenciler; Furkan Üçoluk, Ahmet Karavuş, İbrahim Akyiğit, M.Serhat Bilicitürk, Muhammet Gül, Yusuf Durhan, Mikail Topal, Ferhat Çakır, Tayfun Alkız.

Özel Necip Fazıl Temel Lisesi Müdürü Cevdet Alperen; “Güreş müsabakasında ilimizden katılan öğrencilerin oldukça başarılı olduklarını ve Niğde’de düzenlenen bölge şampiyonasının ardından Türkiye Şampiyonasında yüzümüzü güldürerek takım halinde Türkiye Şampiyonu olmuştur” dedi. Alperen: Öğrencilerimizi yetiştiren antrenör, hocaları ve ailelerini kutlayarak başarılarının devamını diliyorum”

Özel Necip Fazıl Temel Lisesi Türkiye Şampiyonu (2)

17-18 GRUBU BÖLGE ŞAMPİYONU

Okulumuz 17 18 yaş grubu ise yine 1-4 Nisan tarihlerinde Niğde’de düzenlenen bölge şampiyonasında takım halinde bütün sıkletleri alarak Bölge Şampiyonu oldu. Bu siklette okulumuza madalya getiren öğrencilerimizin isimleri ise Furkan Hançerli, Duhan Hançerli, Sezer Yıldız, Akşemsettin Teke, Mustafa Durur, Anıl Berkan Kılıçsallayan.

Özel Necip Fazıl Temel Lisesi bu yaş grubunda Aydında düzenlenecek Türkiye şampiyonasında bölgemizi temsil edecek. Okul müdürü Cevdet Alperen bu alanda da madalya kazanan ve okulumuza kupayı getiren öğrencileri, antrenörleri, öğrencilerimizin hocalarını ve ailelerini kutlayarak göğsümüzü kabartan bu öğrencilerin ileride bizi Avrupa ve dünyada temsil edileceğini ve bayrağımızı en iyi şekilde dalgalandıracağına inandığını belirtti. Alperen ayrıca Niğde’de bize ve takımımıza her türlü desteği veren yardımlarını esirgemeyen eski Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan beye de teşekkür etti ve Şükranlarını sundu.

Cevdet Alperen (1)

Alperen: İnşallah okulumuzda dünya çapında sporcular yetişecek ve bizde onlara eğitim vermenin gururunu yaşayacağız dedi. Alperen ayrıca bu müsabakaların ilimizi tanıtma açısından çok önemli olduğunu belirterek bu yarışmaların önemini dile getirdi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co