Özdemir ,” Hangi adayı destekleyelim”

Özdemir ,” Hangi adayı destekleyelim”

Kahramanmaraş Baro Başkanlığına Cevdet Özdemir de aday oldu..

Özdemir ,” Hangi adayı destekleyelim”

 

KAHRAMANMARAŞ/ 16 Ekim 2016 Pazar günü Kahramanmaraş’ta 550 civarında avukatın sandık başına gitmesi ile yeni Baro yönetimini seçeceğini ifade eden Cevdet Özdemir, “ Hangi adayı destekleyelim derken arkadaşlar bizi aday olarak ortaya çıkardı,” dedi.

Gümüşhan da dün akşam Avukatlara bir yemek vererek niye aday olduğunu açıklayan Kahramanmaraş Baro Başkan adayı Av. Cevdet Özdemir, “ Başkan adayı ağabeylerimizin hangisini destekliyelim derken, bir de baktık ki hiç birinin bir projesi yok, bunun üzerine çok geç olmasına rağmen biz aday olarak çıktı.. hiç olmazsa ortaya projeler koydum, “ diyerek projelerini anlattı.

Cevdet Özdemir : “ Ülkemizde 110 Hukuk fakültesi her yıl binlerce mezun vermektedir. Dolayısıyla sayımız hızla ihtiyacın üzerinde artış göstermektedir. Bu sebeple de mesleğimize ilişkin ciddi bir kalite sorunu da gündeme gelmektedir. Bununla birlikte adliyelerde iş yürüyemez olmuştur. İcra daireleri çalışamaz hale gelmiş, mahkemeler karar vermekte zorlanır olmuşlardır.

Hızla çoğalan bu ve benzeri sorunlar karşısında baro yönetimleri avukatların önünde bulunan engelleri kaldırmak, çalışma şartlarını kolaylaştırmak için proje üretmek zorundadırlar. Baromuza da sürekli genç avukatlar katıldığından öncelikle genç meslektaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek zorundayız.

SONY DSC

SONY DSC

BARODA DEĞİŞİM ZAMANI, O GÜN İŞTE BUGÜN! Sloganıyla çıktığımız yolda yıllardır sadece ahbap-çavuş, eş-dost ilişkileri ile yürütülen baro seçin kampanyalarına değişiklik, ciddiyet ve heyecan katarak projelerimizle bu yola koyulduk. Buradaki gayemiz, baro başkanlığı ya da baro yönetiminin icraat makamı olması, tüm meslektaşların sorunları ile ilgilenilmesi, mesleğin icrası ile alakalı kolaylıklar sağlanmasıdır.

Hiçbir aday arkadaşımızı eleştirmeden sadece bugüne kadar karşımıza projeler ile çıkılmamış olmasından dem vurarak yola çıktık. Projelerimizin elimizle gerçekleştirilmesi dileğimizdir. Lakin bu göreve layık görülmememiz halinde seçilen yönetim in eliyle gerçekleştirilmesi de arzu ettiğimiz bir husustur.

Cevdet Özdemir : Değişim sloganı ile yeni bir dönemin başladığını, bu yeni dönemde meslektaşlarımızın yönetimden hizmet talep edeceği ve hesap soracağı bir dönem olacağını belirtmek isteriz. Deklare ettiğimiz ve daha sonra tespit edeceğimiz yerel bazdaki tüm projelerimizi hayata geçirmeyi, yasal düzenleme sonucu hayata geçirilecek projeler için ise ilgili yerler nezdinde baskı kurarak bunların takipçisi olacağımızı dolayısıyla tüm vaatlerimizi yerine getireceğimizi taahhüt ediyoruz. Taahhütlerimizin takip edilmesinden ayrı bir memnuniyet duyacağımızı ve her türlü öneri, eleştiri ve görüşlerinize her daim açık olacağımızı bilmenizi isterim,” dedi.

Yemekte masa masa gezerek dostları ile sohbet eden Cevdet Özdemir, Pazar günü yapılacak olan seçim baromuza hayırlı olsun,” diye konuştu..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co