Özdemir; “Feto Operasyonları büyük gizlilik içerisinde yapılıyor”

Özdemir; “Feto Operasyonları büyük gizlilik içerisinde yapılıyor”

Özdemir; “Feto Operasyonları büyük gizlilik içerisinde yapılıyor”

Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir, yönetim Kuurlu üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Özdemir. Kahramanmaraş’ta yapılan Feto operasyonları büyük bir gizlilik ve titizlik içerisinde yürütülüyor. 15 temmuz öncesi Kahramanmaraş’tan tayini çıkan 700 polis yerine 500 polis geldi. 160’da polis açığa alındı. Sayı birden 360 tane azaldı. Buna rağmen operasyonlarda bir yavaşlama söz konusu değil. Kamu operasyonları bittikten sonra sıra özel sektörlere de gelecek. Ülkemiz  için ne gerekiyorsa yapılacak. 17-25 Aralık sonrası hala çocuklarını cemaat okullarına verenler elbette gerekli işlemlerle karşı karşıya kalacaklar. Özdemir Kahramanmaraş ile Bingöl arasında gönül köprüsü kurulacağını ve Bingöl’le Kahramanmaraş’ın kardeş şehir olacağını ve bu kapsamda Kahramanmaraş’tan Bingöl’ e bir ziyaret gerçekleşeceğini söyledi.

akf1

Özdemir, Konuşmasını şöyle sürdürdü; “15 Temmuz darbe girişiminden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile meydanlara inip, 27 gün meydan nöbeti tuttuk. Bu meydan nöbetinde sadece AK Partililer değil CHP, MHP ve sosyal demokratlar da 27 gün boyunca bizimle oldu.  Vatanımız, milletimiz, insani değerlerimiz, milli irademiz ve kalbinde bu milletin sevgisi olan herkese teşekkür ediyorum. Çünkü bu mücadeleyi vermek zordu. Ama onlar da bizimle oldu. 15 Temmuz darbe girişimi bu ülkede her kafadan tek ses çıkmasına neden oldu. Söz konusu vatan ise başka bir şey konuşmaya gerek olmadığı gösterildi. Onlar CHP’liliğini, MHP’liliğini biz AK Partililiğimizi bir kenara bıraktık omuz omuza verdik ve bütün dünyayı şaşırtan iyi bir netice aldık. Böyle kötü bir olaydan iyi bir netice aldık. Bu normal seviyeden daha yukarı çıkmamıza vesile olarak bizi güç haline getirdi. Buna katkı sağlayan kim olursa olsun hepsine minnettar olduğumuzu söylemeliyiz” dedi.

akf

Feto operasyonları hakkında bilgi veren Özdemir şunları belirtti; “ Biz elbette Kahramanmaraş kamuoyuyuz. Bu işi yapacak olanlar emniyet birimleri ve yargı ama vatanını, milletini seven, milli iradesine sahip çıkan insanlar olarak bu konudaki doğru bilgilerimizi de doğru tespitlerimizi de ve ihbarları da ilgili birimlere bildirmemiz gerekiyor. Kahramanmaraş da bu süreci çok güzel bir şekilde götürdü.  Soruşturmalar isabetli ve sağlam gidiyor. Valilik, emniyet müdürlüğü ve yargı çok sistemli şekilde çalışıyor. Türkiye’de en kısa sürede hakim huzuruna çıkarılan gözaltılar Kahramanmaraş’ta. Bingöl kardeş il oldu.  Bingöl ile “Gönül Köprüsü Projesi” sayesinde kardeş il olduk. Bu kapsamda kardeşliğin abisi olarak Kahramanmaraş’tan kardeş il Bingöl’e hafta sonu bir yardımla gideceğiz. 110 STK ile beraber bir çalışma yürütülüyor. “Bingöl’deki okula giden genç kardeşlerimizin ihtiyaçlarıyla ilgili bize bir talep gönderildi. O talepleri biz belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve iş adamlarımız vasıtasıyla hazırladık. Bir Başbakan Yardımcısı, Bir Genel Başkan Yardımcısı ile beraber Kahramanmaraş’tan Bingöl’e 5-6 saatlik bir ziyaret gerçekleştireceğiz.  Bingöl Valiliğinin ev sahipliğinde cumartesi günü oraya gideceğiz. Orada bu yardım toplantısını, yardım dağıtımını sembolik bir şekilde bir kısmını yapacağız. Daha sonra Bingöl Valiliği bu dağıtıma devam edecek. Daha sonra sivil toplum kuruluşlarıyla toplantı yapacağız. İş adamlarımız Bingöl Organize Saniyi Bölgesi yönetim kuruluyla toplantı yapacak. Bingöl’e ne yapılabilir bununla ilgili bir çalışma yapacağız. Yani sadece kardeşlik hukukuyla değil kardeşliğin altı doldurarak gereği de yapılarak orada bir hazırlık yapıp dönmeyi planlıyoruz” dedi

akf4

KAHRAMANMARAŞ HAVALİMANI İHALESİ MAHKEMELİK

akf3

Geçtiğimiz günlerde yapılan Kahramanmaraş Havalimanı ihalesinin yapıldığını ancak diğer firmanın mahkeme yoluna gittiğini ve şu anda ihale sürecinin durduğunu belirten İl Başkanı Özdemir, ancak bu mahkeme süreci öyle 2 yıl falan sürmeyecek çünkü OHAL var. Bu bu süreç bir ay içerinden tamamlanacak. Kalınan yerden devam edilecek” dedi.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co