OYUNLARINI BOZMAK GEREK

OYUNLARINI BOZMAK GEREK

 

İnsanlık tarihinde çok az rastlanan acıları, ihanetler şahitlik ediyoruz. İşin en acı yanı ise yaşanan acıları tepki göstermenin ötesinde bir şey yapamazken, ihaneti fark etmeyen, yaşadıkları ders çıkartmayan yüz binler var.

Neden?

Bir basiretimizi kaybettik, ikincisi okumuyoruz veya tek taraflı okuyoruz, bir de değerlerimiz yok olmuş diye düşünüyorum.

Teröristlere destek veren emperyalist güçlerin yaptıklarına değil, kendi insanının hatalarını gören, kapital imparatorlarının ve onun güç şemsiyesi altında yer alanlar tarafından projelendirilmiş, sahneye konmuş  hadiselere duyarsız kalanlar….

Olup bitenler karşısında şeytanı haklı çıkartmak için yoğun çaba sarf eden bu çakallar, bilmiyorlar ki, “ Allah nurunu tamamlayacaktır!”

 

KÖKÜMÜZDEN KOPARMAYA ÇALIŞTILAR

Ortadoğu’nun kaderi,  insanlığın kaderi kadar eskidir, çoğu önemli hadiseler bölgede yaşanmış ve bu bölgeden dirilecektir insanlık…

Habil ile Kabil, Nemrut ile İbrahim(as), Firavun ile Musa(as) mücadelesi bu topraklarda olmuştur ve artık kıyametin alametlerine de şahitlik ediyoruz…

Küresel imparatorluk kuranlar başarılı da olmuş zannedenler veya onların bilmeden oyunlarını gelenler yanılıyorlar.

Külli İrade Sahibi Rabbimiz, oyunları bozar ve son hükmünü de verir.

Er veya geç bunu göreceksiniz.

Dikkat edin, Rabbim bizi yavaş yavaş hazırlıyor, kaybettiğimiz değerlere yeniden sarılıyoruz….

Peki durum ne?

 “Post modern imparatorluk kurma yolunda proje hazırlayanlar, her şeyi ahlaki ve insani kıymetler alanından araçlar alanına taşıyarak bu milletin kültürel değerlerini parçalamakta, direnç noktalarını kırmakta ve küresel güçlerin (ABD ve AB) politik hedeflerine uygun bir dille adeta ateşe malzeme taşımaktadır.

Amaç, Kapitalist kültürel mantığın bütün araçlarını ve sömürü faaliyetini meşrulaştırmaktır.

Tabi ki kültürel yabancılaştırma, bir toplumu istila etmenin çatışmasız ve kansız yoludur. Bunun içindir ki; bir toplumun değer yargılarını, ahlâki ve insani esaslarını çarpıtmak, insanları dilsiz, tarihsiz ve coğrafyasız yapmakla eş değerdir. Bunu bilenler boş durmadılar! Elli hatta yüz yıllık projeler yaptılar. Şimdi islam hedefte, önce ılımlı dediler, şimdi İslam-a fobi diyerek, bu güzel dinimizi öcü göstermeye çalışıyorlar. Meshepler üzerinden , bizi bölüyorlar, olmaz kabullenemiyorum.

 

HER YOLU DENİYORLAR

Önce kökten dinci dediler, sonra ‘Ilımlı İslam’ı’ ortaya sürdüler. Açıktır ki Ilımlı İslâm denilen yorum; dinin anlam haritasını çok sinsice bulandıran, bozan ve çarpıtan bir yaklaşımdır.

Batı kaynaklı her tehdidi, ürettikleri sahte İslam anlayışıyla meşrulaştırma girişimi, kendi varlıklarını sürdürmek içindir…

Ancak Rabbim o oyunu da bozdu. Şimdi yeni yeni projeler yapıyorlar, yarın yine yapmaya devam edecekler. ..

Tekrar başa dönelim. Kapital imparatorluğu kuranlar ki dünyayı idare edenler onlardır, bunlar ülkelerin kaynaklarını emmek için, önce öz kültürlerinden uzaklaştırırlar. Cehaletlerini kullanarak, bölerek, israf toplumu yaparlar v.s

Bizim üzerimizde de benzer oyunlar kurup, projeler ürettiler. Kardeşi kardeşe düşürdüler, sağcılık-solculuk, alevi-Sünni, Türk-Kürt diyerek ne fitneler çıkarttılar.

Bizi birbirimize yakınlaştırmadılar, böylece ötekiledik birbirimizi, oysa bu bizim kültürümüzde yoktu. Bize müminler kardeştir diye öğretilseydi, oturur konuşurduk birbirimizle…

Uzatmak istemiyorum, özetle bildiğim bir şey var, insan doğru yolda olmalı, doğru yaşamalı  sonra düşmanın oyununu bozmak gerek.

Kalın sağlıcakla.

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co