“Oyuna gelmeyelim !”

“Oyuna gelmeyelim !”

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili İlker Çitil  Gazetemizi ziyaret etti..

“Oyuna gelmeyelim !”

 

KAHRAMANMARAŞ- Ak Parti Kahramanmaraş milletvekili İlker Çitil , Kahramanmaraş Gazetesi, www.kahramanmarasgazetesi.com.tr internet haber sitesini ziyaret ederek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kahramanmaraş Gazetesi çalışanları ile sohbet eden İlker Çitil, Bekir Doğan Niyazi Kara ile yaptığı görüşmede :

Türkiye de oynan oyunları görmek gerektiğini kötü senaryonun İlk olarak 7 Haziran seçim sonuçlarını ile gündeme geldiğini ifade etti.

AK Parti Milletvekili İlker Çitil, vatandaşın tercihine saygı duyduklarını ve çalışmalarına devam ettiklerini ifade ederek, “7 Haziran’da seçimler yapıldıktan sonra bir tablo oluştu. Vatandaşlarımızın tercihine saygı duyuyoruz, tekdir milletimizindir diyoruz,” dedi.

SONY DSC

Ak Partinin özde eleştiri yaptığını , 7 Haziran 2015 seçim öncesi , sonrası ,  Bu da tek başına iktidar olunamayacağını ve koalisyon sürecini başlatan bir süreç olarak gözüktü. Biz parti olarak yüzde 41 oy aldık. Önceki oyumuza oranla düşük bir oy ama neticede birinci partiyiz. İkinci partiyle yüzde 15 fark var. Biz de o mesajı aldık koalisyon kurulmalı. Vatandaşımız bunu istiyor. Samimi geçen bir süreçte vatandaşımızın da gördüğü gibi Başbakanımızın söylemi başından beri hiç değişmedi. Biz öncelikle parti disiplini içerisinde hareket ediyoruz. Bizim düşüncemiz de Sayın Başbakanımızın düşüncesi de aynı. Ne konuşuluyorsa ona göre hareket ediyoruz. Koalisyon kurma çalışmaları da samimi bir şekilde devam ediyor. Benim gördüğüm seçim sonuçlarına CHP ve MHP de çok şaşırdı. AK Parti’nin tek başına iktidar olamayacak milletvekili sayısını çıkarmasına. Hem de hazırlıksız oldukları için koalisyonu da kabul etmiyorlar. Gittiğimizde başka partiyi adres gösteriyorlar, yeri geldiği zaman elini taşın altına koymak lazım. Yani demek istediğim başından beri bu süreçte vatandaşın tercihine saygı duyarak gerekli çalışmaları yapan tek parti AK Parti. Ben kendi adıma erken seçimi daha yakın bir sonuç olarak görüyorum. Fakat MHP veya CHP kabul edilebilir şartlar ortaya koyarsa koalisyon olabilir. Şunu da görüyoruz, erken seçim olursa yıpranmayan tek parti AK Parti olur diye düşünüyorum. Çünkü başından beri söylemini değiştirmeyen bir partiyiz” dedi.

SONY DSC

“SURUÇ’TA GERÇEKLEŞTİRİLEN TERÖR SALDIRISINI KINIYORUZ”

“Suruç’ta yaşanan olay ne bir dine, ne de insanlığa sığmaz” diyen Çitil, “Oradaki durum kim tarafından yapılırsa yapılsın kabul edilebilir bir şey değil, şiddetle kınıyoruz. Herhangi bir dine de insanlığa da sığmaz. Biz bunu provokatif bir eylem olarak görüyoruz. Malum bir seçim süreci yaşıyoruz. Başbakanımızın koalisyon kurma çabasındayız bunun yanında erken seçim de olabilir demesinin arifesinde orada bir patlama oldu. Baktığınızda grup Kobani’ye yardıma giderken bir toplantı, bir etkinlik düzenliyor ve patlama oluyor. Millet üzerinde algı oluşturmaya çalışılan durum şu, AK Parti Hükümeti sanki IŞİD’le hareket ediyor, sanki yardım ediyor gibi fikirlerle hükümeti yıpratmaya çalışıyorlar. Fakat dikkat ederseniz IŞİD’i baştan beri terör olarak gören ilk siyasi parti AK Parti. Bunun başından bu yana İslam’a da insanlığa da uymadığını söyleyen partiyiz. Bunun yanında uluslararası arenada Türkiye’yi terörist ülke ya da teröre çanak tutan bir ülke olarak göstermeye çalışıyorlar. Fakat biz kendimizden eminiz, vatandaşımız bizden emin. Biz bu oyunları biliyoruz hem içimizde hem dışımızda takip eden bir ülkeyiz. Vatandaşlarımıza hep sağduyu çağrısında bulunuyoruz. Allah’a şükür devletimiz dimdik ayakta, ne gerekiyorsa istihbarı açıdan ve diğer bakanlık birimlerimizle her türlü çalışmayı yapıyoruz. Tabii ki provokatif bir takım eylemler olabilir, biz bunlara düşmeyeceğiz. Hiç kimseye bir zafiyetimiz de yok. Seçim sonrasında koalisyon dönemi olduğu halde bir sakinlik vardı, biz demoralize olmadık. Millet, hükümetine AK Parti’ye güveniyor. Vatandaşımız da sağduyulu bir şekilde hareket etmeli. Diğer partiler de sağduyulu olmalı ve vatandaşımızı farklı şeylere sürüklememeli” şeklinde konuştu.

“BİZ SIRTIMIZI MİLLETE YASLIYORUZ”

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın “biz sırtımızı PYD’ye yaslıyoruz” açıklamasına ilişkin, ’biz sırtımızı millete dayıyoruz’ diyen Çitil, “Bizim partimiz, hükümetimiz sırtını millete yaslıyor. Biz milletin politikasını güdüyoruz. En çok oy oranına sahip, en çok iradesini yansıtan partiyiz. Milletimiz de bunu bildiği için 13 yıl boyunca bizi iktidar yaptı. Son süreçte yüzde 41’de az oy değil. Avrupa’nın neresine giderseniz gidin yüzde 40’ı geçen her parti tek başına iktidar oluyor. Bundan sonraki süreçte silahlı ve illegal gruplara karşı devletimizin birimler ne gerekiyorsa yapacaklardır. HDP’nin aldığı oylar kendi oyları değil emaneten aldığı oylar. Gördüğüm anketler sonucunda oy oranını artıran tek parti AK Parti. Ben hiçbir partinin şu anki oy oranını yakalayamayacağını düşünüyorum. Yine kararı milletimiz verecek ve AK Parti oyunu artıracaktır” ifadelerini kullandı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co