ÖYLE Mİ OLACAK?

ÖYLE Mİ OLACAK?

Ülkemiz üzerinde olup bitenler karşısında Türk dünyasının tavrını merak ediyordum, ilk ses geldi. Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Hocalı Katliamının yıldönümü sebebiyle Sakarya Üniversitesi’nde düzenlenen ”Anadolu’da Ermeni Mezalimi ve Hocalı Soykırımı” paneline konuşmacı olarak katıldı. Ganire Paşayeva, Türkiye’nin Türk Müslüman Dünyasının kalesi olduğunu söyleyerek ‘Bu kale ne kadar güçlüyse hepimiz o kadar güçlüyüz, bu kale ne kadar zayıflarsa hepimiz zayıflayacağız. Tüm dünyada yaşayan Türk ve Müslüman insanının bunu iyi bilmesi lazım” şeklinde harika ve çok doğru bir tespit yaptı.

Doğrusu aynı yüksek sesin, diğer Türki Cumhuriyetlerden de gelmesini beklerdim. Neden mi? Çünkü onlar bizim kardeşimiz, dindaşımız ve bizim onlardan yanımızda olmalarını beklemek hakkımızdır. Bu özümüze dönmekten ki özümüze dönmekten başka çaremiz yok…

Eğer, emperyal güçler yeni dünya düzenini kendi planladıkları şekilde hayata geçirirlerse, bu gün olmasada da yarın sıra haksızlık karşısında susanlara geleceketir, bilinsin.

NEDEN BÖYLE OLDU?

Türkiye üzerinde oynanan oyunlara gelince sebemi;  “Sahte dostlarımız ve komşularımız bir anda çark ettiler ve düşmanın safına geçtiler.”İyi de oldu, dostumuzu, düşmanımızı tanıdık.

Müttefik denilen alçaklar dikildi önce karşımıza, ellerimize ayaklarımıza bağlar ve yolumuza tuzaklar kurmaya çalıştılar. Böylece“Küfrün tek millet olduğu tescillendi

Dört bir tarafımızdan kuşatıldık. Tarih sahnesinden silinmek, yok edilmek istendik kölelik zincirlerimizi kırınca. Batılı devletlerin bize biçtiği elbiseyi beğenmedik. “Onlar bizim boyumuzu 10 cm ayarlamışlardı kendilerince, biz çok olmaya başlamıştık, dev projelere imza atıyorduk.

Bize layık gördükleri sistemi sorguladık, Boyumuz uzadı ve kurdukları sistemi eleştirmeye başladık.”

Ellerimizdeki kölelik zincirlerini, ayaklarımızdaki prangaları kırmak istedik.

Sünepe çakallar ve kapkara aydınlar, kurtlar, çakallar bir oldu. At izi, it izine karıştı.

Kanımız ile beslenen haşereler bize karşı aslan kesildiler. Neden mi? Faiz oranları çok yüksek diyerek, kaynaklarımızı faiz lobisinin tüketmemesi için sorgular olduk.  Kendi uçağımızı, gemimizi, silahımızı yaparak,teknoloji üretmeye başladık…

AYAĞA KALKMA ZAMANI

Yazar Arif Altunbaş  son yazısına şöyle devam ediyor“Türkiye kendisine uygun görülen “itaatkâr adam” rolünü artık oynamak istemiyor. Müslüman ve mazlum ülkelere rol model olmaya başladı. Batılılar bunun için telaşlanmaya, Türkiye düşmanı olmaya, paniklemeye başladılar. Dost ve müttefik bildiğimiz komşularımız ve batılı ülkeler bizi ırkçılık, mezhepçilik, bölgecilik ile birbirimize düşürüp, terörle belasıyla terbiye etmek istediler yıllarca. Hala hendek ve mezar kazıcılarla aynı oyunu oynuyorlar.

Son yıllarda Türkiye’nin ekonomik, askeri, siyasi gelişmesi, adalet ve dostluk üzerine kurulan bölgesel işbirlikleriyle aldığı mesafeler, Müslüman ülkelere verdiği destekler, Arap Baharındaki dik duruşu, batı uşağı darbecilere ve darbelere karşı adam gibi duruşu, süper güçler ve büyük devletlerle aynı platform ve karar mercilerinde olma arzusu, BM’ nin değişmesini önermesi,  NATO’ da etkin olmak istemesi, İslam devletleri ve Afrika üzerinde yaptığı çalışmalardan dolayı önlenemeyen yükselişi Rusya ve batı bloğu tarafından terörle engellenmek isteniyor.

KERVAN YÜRÜYECEK

Artık uyanmak zamanı çoktan gelmiş ve geçmiştir. Ne Rusya, Ne Amerika ve ne de batılı devletlerin bizim dostlarımız ve müttefiklerimiz olmadığını ve hiçbir zaman da olmayacağını artık anlamak zorundayız. Çünkü “Onlar ancak birbirlerinin dostudurlar”

Müslüman aydınlarımız, akademisyenlerimiz, bürokratlarımız, siyasetçilerimiz, devlet adamlarımız artık milletimizin öze dönüş hareketini resmen başlatmalılar. “Çünkü aynı gemideyiz, batarsa Allah korusun, hep birlikte batarız!

Halkımızı batılı hainlerin, batıcı ahmak ve yerli münafıkların baskı, terör ve kuşatmasından kurtarmalılar. Kendi medeniyet değerlerimize ve kodlarımıza dönüşü bir an önce başlatmalılar. Türkiyenin tek kurtuluşu kendi yolu, kendi kültürü, kendi çıkarları, kendi medeniyet anlayışı, değerlerine ve özüne dönüşle olacaktır.

Yeni Türkiyenin önünde kendi kimliğine, benliğine, özüne dönmekten başka bir yön, yol ve hedef aramak bu ülkeye ve milletimize yapılacak en büyük ihanettir.

Unutmayalım, güneş bu ülkede battı, güneş bu ülkeden doğacaktır. Kalın sağlıcakla

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co