Oy Ekinözü oy oy !

Oy Ekinözü oy oy !

Ekinözü ilçemizin : Türkmenler köyünde hısım akraba dün bize zemzem içmeye geldiler.. arabalarının üzeri bir karış toz olduğunu görünce ! uzun söze gerek yok diyerek oy oy oy demeye başladım..

Gelenlerde tozdan değirmenci mıstık emmiye dönmüşlerdi.. Bu halleri beni isyan ettirdi.. öyle ki mideme ağrılar girdi..

Memleket havası yine de güzel dedim iyi yanından  bakmaya  çalıştım olmadı..fakirlik yokluk bu insanların kaderi olmamalı diye düşündüm..

Yoksulluk- fakirlik- çaresizlik gözlerimi doldurdu.. benim doğdum toprakların kaderi bu olmamalı, siyasilerimiz niye doğru aday seçmezler ! diye isyanım başladı..

Derin derin oy oy çekmeye başladım…

Ekinözü ve köyleri, mahalle diyemiyor maalesef ki köyden beter köyleri ! içimi yakmaya başladı.. oysa bize görev verilse neler yapardım neler 1.5 yılda orasını şantiye çevirdim..

Uzaktan bir ses : tanıdık bir ses.. saza dokunuyor..

Dumanlı dumanlı oy bizim eller

Oturup ağlasam delisin derler

Ne kadar özledim Ekinözü seni

Ne kadar özledim Türkmenler seni

Çaresizliğine haline isyan ederler

Oturup ağlasam delisin derler..

Yiyen hatırıma düştü Ekinözü

Dumanlı Dumanlı oy bizim eller

Aktı gözümü yaşı bir kanlı çanak

Dumanlı dumanlı oy bizim eller

Oturup ağlasam delisen derler

Bizim elin yiğitleri bol olur

Çalar davulları horon olur

Ölüm bizim için tozlu yol olur.. derken, hakikatende tozlu yol olmuş ki , bunu diyen

İbrahim Uygun, Battal Türkmenoğlu (Uygun) Pazar sabahı sürpriz yaparak evimizin kapısını çaldılar.. tozlu yoldan geldikleri hallerinden belli idi..

Mütevazi Kahvaltı, çay- kahve sohbeti, zemzem hurma ikramı ile devam eden sohbette Ekinözü ilçemiz ve köylerinin çaresizliği bizim birinci gündem maddemiz oldu..

İsyanıma isyan eklendi.. Ekinözü belediye meclis üyesi olsam veya başkan yardımcısı olsam Ekinözü bugün böyle mi ? olurdu..

Oysa bizim: AB hibe fonlarından, Turizm yatırım projelerimiz vardı, ilçemize KSÜ Turizm Meslek Yüksek okulu ve Yüksek Okul projemiz vardı..

Toplu konut projemiz vardı. Vardı vardı ama yapacak bir şey de yok..

Yeni adı ile mahalle ve eski ismi ile köylerimizde AB hibe fonları ile projelerimiz vardı.. nasip değilmiş..! ne yapalım ?

2018 için biz hazırız..

Kahramanmaraş Onikişubat belediyesi, Dulkadiroğlu belediyesi, Türkoğlu Belediyesi ve diğer belediyelerimiz mahallelerin yollarını yaparken, Ekinözü ilçe belediyesi taş üzerine taş koyamayarak Ekinözü ilçesini 50 yıl daha geriye götürdüğünü üzülerek gördük..

Ekinözü ilçesi Türkmenler köyünden gelen arabanın üzerinde bir karış toz, bunun sebebini sorduğumda : yolların çok berbat olduğunu söylediler..

Bekir Ağabey : Ekinözü ilçesinde belediye başkanı veya yardımcısı olman gerekti, niye Meclis üyesi olmadın ?..diye sordular..

Kendilerine döndüm: Ekinözü ilçemizin yiğit şairi Abdurrahim Karakoç’un şu dizeleri gözümün önüne geldi..!

Döndü gözlerinde bulgur bulgur yaş,

Sandım can evime döktüler ataş,

Sordum memleketin neresi gardaş,

Köy dedi yutkundu eğdi başını.

Diyor ya: şairimiz Ekinözü ilçesinin mahalleleri, Mahalle değil biz köyüyüz ilçemizde köy kardaş demeye devam ediyor..

Önümüzdeki seçimlerde: Ufuk vizyonlu, belediye başkanı, Yiğit Kaymakam ve Ufuk Vizyonlu belediye meclis üyeleri ile köy olan Ekinözü ilçemiz için bir kurtuluş var ama bu ekiple hiçbir şey yapamazsınız..

Şunun şurasında 2 yıl daha tozlu yolları depelemeye devam edeceğiz..

Buradan Selam olsun: Ekinözü ilçesine, mahallerine buruda yaşayan dostlara ve güzel insanlara.. selam olsun yurt içi ve yurt dışında yaşayan Ekinözü ilçesi halkına..

Bir gün sıra bize de gelecek o zaman Ekinözü ilçesine hizmet edeceğiz..

Vaktine hazır ol Ekinözü !.

İyi günler…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co