Otopark da iftar !

Otopark da iftar !

Onikişubat Belediyesini Rüzgar Bile Durduramadı !..

Otopark da iftar !

ONİKİŞUBAT : Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçe Belediyesini Maşallah rüzgar bile durduramadı , aşırı rüzgar sebebi ile iftar yemeğini kapalı otoparkta vererek iftar vermeye devam ediyor..

Onceki gün akşam Türkiye’nin 3. Büyük camisi Sultdan Abdulhamithan camii ön bahçesinde verilmesi planlanan iftar yemeği aşırı rüzgar sebebi ile otopark bölümüne alınarak Abdulhamithan mahalle sakinleri ile bir araya geldiler..

Hanefi Başkanı Rüzgar bile durduramıyor diyen mahalle sakinleri başkana teşekkür ederek, iftar yemeğine aileleeri ile katıldılar..

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Ramazan’da kalplerimiz huzur, sevgi ve merhamet dolsun” dedi.

erdal (3)

Onikişubat Belediyesi’nin geleneksel Ramazan iftarları sürüyor. Abdülhamit Han Camisi ile devam eden programda, tam beş bin vatandaşımız Onikişubat’ın gönül sofrasında buluşarak, birlikte iftar yaptı.

Abdulhamithan, Mercimektepe, Ertuğrul Gazi, Yunus Emre ve Mevlana Mahallesi sakinlerinin katıldığı iftar programı, minik mehteran takımı gösterisi ve Diyanet İşleri Başkanlığı İlahi Grubu’nun verdiği konserle başladı. Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte, vatandaşlarla kucaklaşan Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “manevi hazzın ve lezzetin birleştiği bu sofrada bizlerle birlikte olduğunuz için müteşekkiriz” dedi.

Başkan Mahçiçek, şöyle konuştu:

“Bu iftarlar bizlerin kaynaşmasına vesile. Bizleri yalnız bırakmadınız, geldiniz. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Komşuluk hukukunun geliştiği, dostlukların pekiştiği insanları bir araya getiren ve kaynaştıran iftar sofralarının ulvi bir havası vardır. Bu manada yüreklerdeki kırgınlıkların ve dargınlıkların son bulmasını, kalplere huzur, sevgi ve merhamet dolmasını temenni ediyorum. Bu güzel İftar sofrasının etrafında inşa edilen manevi köprüde tek yürek olarak iftarımızı açıyoruz. Bizleri siz gönüldaşlarımız ve dostlarımızla birlikte buluşturan Rabbimize Şükürler olsun. Cenab-ı Allah kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Rabbim bundan sonraki ramazanlarda da bizlere bu güzel havayı sizlerle birlikte teneffüs etmeyi nasip eylesin inşallah. Öte yandan bugünkü programımızın hazırlanmasını sağlayan hayırsever insanlar, Mado ailesi ve Erdal Kanbur’a, Abdullah Çinkay ve Durmuş Karcıoğlu beyefendilere sizler adına teşekkür ederim. Rabbim bizleri nice Ramazanlara ve bu güzelliklere eriştirsin.”

Başkan Mahçiçek, daha sonra Erdal Kanbur’a plaket takdim etti. Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle devam eden program iftarın ardından sunulan ilahi dinletisi ile son buldu.

Programa AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Avukat Fırat Görgel, Kadın Kolları Başkanı Banu Pakdil, Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Ali Ünsal, Havva Ece Saygaz, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

erdal (2)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co