Osman Okumuş Türkoğlu

Osman Okumuş Türkoğlu

Osman Okumuş Türkoğlu !..

Hani bir söz var ya : Miras değil, ben bu yolları tırnaklarımla kazıyarak geldim ,” diye..ve ilave edelim: “ bugüne kadar hep çalıştım “ işte böyle bir başkan Türkoğlu Belediye başkanı Osman Okumuş…ki kazma kürek çalışan bir başkan.. Osman Okumuş

Ziraat Fakültesini bitirdiğini biliyorum, ondan sonra okudu mu ? , okumadı mı ? orasını bilemem ama soyadı Okumuş, Okumuş başkan olunca tabi hizmetler de çok farklı oluyor.. cahil insanla ! , okumuş insan bir olur mu ?

11 yıl önce Beyoğlu kasabamıza belediye başkanı olan Osman Okumuş, bir çok ilçe demiyorum, şehir belediye başkanlarını bile yapamadığını yaparak güzel eserler ortaya koydu.. Kasaba imkanları ile bir tarih yazdı..

Hani başbakan Recep Tayyip Erdoğan hep söylüyor ya : “ Eşek ölür kalır semeri , insan ölür kalır eseri !” Bu bağlamda Osman Okumuş başkanın Beyoğlu her köşesinde bir eseri var.. Allah gecinden versin bir çok eser bıraktı, bugünden sonra ise Türkoğlu ilçesi ve mahallelerinde park ve yeni hizmetleri ile eser bırakmaya devam edecketir.

Osman Okumuş başkan Kasaba belediye başkanı iken, köylere her türlü hizmeti desteği veren, çok iyi bir belediye bütçesi yapan, borçlanmaktan korkmayarak, Aslan yatağından belli olur misali yerini tertemiz tutan bir başkan olarak hep medya da yerini aldı.

10 yıl Beyoğlu belediye başkanlığı da Osman Okumuş başkanımız:  hem çıraklığı hem de kalfalık dönemi olarak tarihe geçerken, artık bir usta olarak : Türkoğlu ilçesine köyleri ile birlikte 76 bin nüfusa hizmet etmek üzere kolları sıvadı..

Türkoğlu ilçesinde değişim başladığını gördük ve bir zat yerinde gördük: Önceki gün Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu toplantısını Türkoğlu ilçesinde yapmak üzere Kahramanmaraş’tan Türkoğlu ilçemize gittik..

Gördüğümüz ise : Değişim, Belediye ‘den başlamış ve karanlık han gibi belediye başkanlığı makamı yenilenerek boya badana yapıldığını gördük.. Türkoğlunda değişim için düğümeye basılmış..

Osman Okumuş başkan: Çok para harcamayacağım sadece boya badana küçük bir masraf bu bina ve 170 dükkan dere yatağı üzerine kurulduğu için yıkılacak.. Burası için büyük bir meydan bir de Eskişehir deki gibi buraya bir güzel kanal yapacağız,” diyerek ilk sinyalin verdi..

Yeni belediye binası, Meydan çalışması, TOKİ konutları, Doğalgaz , Yüksek kat vererek yeni yerleşim yeri ve şehirleşmenin başlayacağını belirten Osman Okumuş Belediye başkanı olarak kolları sıvamış ve bir yandan eski borçları öderken bir yandan da büyük yatırıma hazırlanıyor..

Başkanı uzun süre dinledik, Beyoğlun da yaptıklarını biliyoruz, eğer Türkoğlu da da bu söylediklerini yaparsa: Bir dönem sonra Kahramanmaraş ilçe Belediye başkan adayı sonra belki 10 yıl sonra Büyükşehir belediye başkan adayı olup bunu yapacak enerjiyi de başkan da görüyoruz..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan diyor ya : Ben lafa bakmam işe bakarım ! “ diye  Osman Başkan bir yandan hayırlı olsun ziyaretlerini sürdürken, bir yandan ise Belediye içinde gözle görülür değişiklikleri yapmaya başladı.

Beyoğlu, Şekeroba, Yeşilyöre, Kılılı Kasabaları ile 45 köy, Türkoğlu ilçesi yani yeni mahalleleri ile büyük bir ilçe Osman Okumuş başkan dan hizmet bekliyor.. işi zor ama o bunları yapacak güçte ve yapacaktır..

Biz başkanımızdan umut karız, yolunun açık olmasını diyorum..  Osman başkan söylediğini yapar bugüne kadar yaptı, bundan sonra da yapar önemli olan ona destek vermek..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co