Orman haftasında izcilerden doğa yürüyüşü

Orman haftasında izcilerden doğa yürüyüşü

Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Orman Haftası nedeniyle Orman Bölge Müdürlüğü ile birlikte, Başkonuş Yaylasında Doğa Yürüyüşü gerçekleştirdi.

Orman Bölge Müdürlüğünün Orman Haftası etkinlikleri kapsamında organize etmiş olduğu Başkonuş Yaylası Doğa Yürüyüşü, izcilere çorba ikramı sonrasın da yaklaşık 2 km lik zorlu zirve yürüyüş startının verilmesiyle başladı.

Gayemiz, Farkındalık Oluşturmak

Faaliyet hakkında bilgi veren kulüp başkanı Ahmet Özkul, izcilerimizle yaptığımız bu çalışmalarımızda gayemiz, halkımızda ağaç dikme ve ormanlarımızı koruma adına farkındalık oluşturmak, doğa yürüyüşleri ile onları sağlıklı yaşam konusunda duyarlı hale getirmek, bu vesileyle gelecek nesillerimiz açısından güzel kazanımlar elde etmiş oluruz, dedi.

Doğal Ortamlarda Keyifli Yürüyüş

Doğa Yürüyüşü ile ilgili izciler; şehirde betonların arasına sıkışıp kaldıklarını, evden okula, okuldan eve tekdüze bir hayatın içerinden hafta sonlarında da olsa kurtulup, doğayla baş başa kalarak, çam ormanlarının arasında yürüyüş yapmaktan büyük keyif aldıklarını dile getirerek, bu faaliyetin gerçekleşmesinden dolayı Orman Bölge Müdürlüğüne teşekkürlerini ilettiler.

Lider Gençlik Kulübü, yürüyüşe ilkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerinden oluşan 80 izcisiyle katılarak, Başkonuş Yaylası zirvesine 2 km lik zorlu yürüyüşü sorunsuz olarak, eğlenceli bir şekilde gerçekleştirdiler.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co