Orman Bölge Müdürlüğünden eğitim semineri

Orman Bölge Müdürlüğünden eğitim semineri

  Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 104 personele eğitim semineri düzenlendi. Düzenlenen eğitim seminerine TRT spikerleri Zafer Kiraz ve Acar Acartürk konuşmacı olarak katıldı.

  Beden dili ve ikna yöntemlerinde tecrübelerini aktaran Acar Acartürk; “Nezaket maddi olarak karşılığı olmayan ama paha biçilmeyen kavramdır. Protokol sıkıcı gelen bir ifadedir. Protokol kuralları %70 yazılı olmayan kurallardır. %30’u yazılı kuraldır. Türkiye’de devlet kurumlarında uluslararası protokol kuralları uygulanmakla birlikte alaturka protokol kuralları da vardır. Bizim insan ilişkilerimiz biraz daha farklıdır. Örnek vermek gerekirse mesela İsrail ile alçak koltuk krizi olmuştu. Bizim üst düzey yetkilimiz, İsrail üst düzey yetkilisinin daha aşağısında bir koltukta oturmasıyla çıkan nezaketsizlik krizi. Buradaki hata nedir oturmamamız gerekiyordu. Ama bizim yetkilimiz nezaket gösterip oturmuş. Ne yapmamız gerekiyordu? İsrail yetkilisi iki tane eş değer koltuk getir bunlara oturalım bunu derken de ayakta da durmamalı o da kötü bir poz olabilirdi. İsrailli oturuyor Türk yetkili ayakta. Kapıda durup ya bu durumu düzelt ya da biz gidiyoruz demesi lazımdı” dedi.

  Etkili konuşma, iletişim ve beşeri münasebetler konularında da Zafer Kiraz personellere eğitim semineri verdi.

“BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLK DEFA KÂR’A GEÇMİŞTİR”

  1969’dan bu yana ilk defa bölge müdürlüğünün kâra geçtiğini söyleyen Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Alpaslan Altındaş; “Bölge müdürlüğümüz çok eski bir bölge müdürlüğü olmakla birlikte 1969 yılında kurulduğundan bu yana 2017 itibariyle bölge müdürlüğümüz kâra geçmiştir.2017 bizim için çok büyük bir adımdır. Bundan sonraki yapacağımız adımların öncüsüdür. Bölge Müdürlüğünün verilen tüm programları %100 gerçekleştirdik. Geçtiğimiz yıl 9 bin hektar ağaçlandırma çalışması yaptık. Bu sahalara 4.5 milyon fidan diktik” dedi.

  Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğünün düzenlediği seminer konuşmalardan sonra sona erdi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co