Organ Bağışı fotoğraf sergisi ile bilinçlendirildi

Organ Bağışı fotoğraf sergisi ile bilinçlendirildi

Kahramanmaraş Böbrek ve Diyaliz Hastaları Derneği (KABÖDER) tarafından 03-09 Kasım Organ Nakil Haftası nedeniyle farkındalık oluşturmak adına Fotoğraf Sergisi açıldı.

Organ Bağışı Haftası nedeniyle farkındalık oluşturmak adına Kahramanmaraş Böbrek ve Diyaliz Hastalıkları Derneği (KABÖDER), 3-5 Kasım tarihleri arasında Büyükşehir Belediyesi Kültür Park’ta Gazeteci Fazilet Çomruk’un çektiği fotoğraflar sergileniyor.

organ-bagisi-fotograf-sergisi-10

KABÖDER tarafından Kültür Park’ta gerçekleştirilen programda “Sağlıklı Gençlere Sağlıklı Geleceğe” sloganıyla çocukların yer aldığı fotoğraflar sergilendi. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi tarafından açılan stantta organ bağışı hakkında bilgilendirme broşürleri dağıtılarak, organ bağışlamak isteyen vatandaşlar form doldurdu.

“ORGAN BAĞIŞI CAN KURTARIR”

Programda konuşma yapan KABÖDER Başkanı Hanifi Çöplü, Organ Bağış haftası nedeniyle fotoğraf sergisi açıldığını ve organ bağışına dikkat çekmek için böyle bir çalışma yaptıklarını söyleyerek; “Programımız 3 gün sürecek. Organ bağışında bulunmak isteyen vatandaşlarımız, Kahramanmaraş Sütçü imam Üniversitesi’nden gelen Organ nakil koordinatörlerin görevlendirdiği hemşireler ile organ bağışı başvurularını alacağız. Organ bağışını topluma biraz daha, tanıtmak için çalışmalara yapılıyor. Bu duyarlılığı 6 gün boyunca değil de yılın her gününe yaymayı düşünüyoruz. İnşallah toplumumuz da buna da destek verir. Çünkü organ bağışı can kurtarır. Bunun örneklerini de hep yaşıyoruz. Bu konuda çalışmalarımız devam edecek” dedi.

organ-bagisi-fotograf-sergisi-8

Gazeteci Fazilet Çomruk’un gittiği yerlerde çektiği resimlerin sergilenmesini memnuniyet duyduğunu belirterek; “KABÖDER ile birlikte Organ bağışını bilinçlendirmek için yapılan bir sergi. Böyle bir etkinlikten benimde desteğimin olması beni memnun etti. Gidilen programlarda çektiğim resimler, genellikle çocukları konu alan bir sergi. Bir kısmı hasta ziyaretlerine gidildiğinde çekilen resimler. Ortam güzel gelip herkesin görmesini istiyorum” dedi.

organ-bagisi-fotograf-sergisi-7

Programa, Kahramanmaraş Ticaret İl Müdürlüğü ve Tüketici Hakem Heyeti Başkanı Ahmet Uçar, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Yunus Karaman, Engelliler Şube Müdürü Mehmet Fatih Akşam katıldı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co