Onikişubat’tan Üniversite öğrencilerine iftar

Onikişubat’tan Üniversite öğrencilerine iftar

Onikişubat Belediyesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde eğitim gören bin öğrenciye iftar yemeği verdi.

Onikişubat Belediyesi, toplumun tüm kesimlerini iftar sofrasında buluşturmaya ve kaynaştırmaya devam ediyor. “Ramazan Paylaşmaktır” sloganıyla düzenlenen iftar programlarına Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ile devam edildi.

KSÜ İlahiyat Fakültesi’nde düzenlenen iftar yemeğinde, bin öğrenci aynı sofrada iftar yaptı. Onikişubat Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ali Ünsal, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zekeriya Pak’ın da katıldığı programda öğrenciler hep birlikte dualar ederek, iftarlarını yaptı.

Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ali Ünsal, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bilindiği gibi Onikişubat Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek, tüm Ramazan boyunca toplumumuzun farklı kesimlerini iftarlarda bir araya getirmeye, insanlarımızı kaynaştırmaya gayret ediyor. Bu noktada mahalle iftarları yapıyoruz. Bugünde final sınavlarının ardından memleketlerine dönecek olan öğrenci kardeşlerimizle iftarımızı paylaşalım, onlarla bir araya gelelim istedik. Bizler için de, öğrenci kardeşlerimiz için de güzel bir program oldu. Paylaşmanın verdiği hazzı, mutluluğu hep birlikte yaşadık. Öğrencilerimize bir kez daha iftarımıza katıldıkları için teşekkür ediyor, sınavlarında başarılar diliyorum” dedi.

Ramazan’ın manevi atmosferinde gerçekleşen program, dualar edilmesiyle son buldu.

ksuiftar (2)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co