Onikişubatta Kurban Kesmek Bedava

Onikişubatta Kurban Kesmek Bedava

Onikişubatta Kurban Kesmek Bedava

ONİKİŞUBAT/ Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesinde 4 ayrı noktada kurban kesiminin ücretsiz yapılacağı bildirildi.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kurban kesim yerlerinin son halini görerek burada yaptığı açıklamada: “ Kasaplarımız hazır, hizmet hazır burada kurban kesimi ücretsiz olarak yapılacaktır,” dedi.

Başkan Mahçiçek: Bu sene bir ilke imza atan Onikişubat Belediyesi, vatandaşların çok daha iyi şartlarda yaşamaları için her türlü hizmeti uygulamaya geçiriyor. Kurban Bayramı öncesi hazırlıkları kontrol etmeye giden Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kurban bayramı için hazırlanan, Karamanlı Mahallesi’nde kurulan Belediyeye ait Pazar yerinde kurban kesim yerini inceleyerek çalışma yönetimi hakkında bilgiler verdi.

Kurban kesimi noktaları oluşturarak, insanların sokaklarda, caddelerde kurban kesimi alışkanlıklarından vazgeçirmek isteyen Onikişubat Belediyesi, vatandaşların daha rahat ve temiz bir alanda kesim yapmalarına imkan sağladı. Kurban kesim yerleri belirlenen toplamda 4 adet kapalı Pazar yerini teknik donanımlarla hazır hale getirerek, Mevlana, Piri Reis, Dumlupınar ve Karamanlı Mahallelerinde ki semt pazarlarında kurulan ücretsiz kesim yerlerini oluşturdu.

bedavakurban (5)

Vatandaşların rahat ve huzurlu bir şekilde kurbanlarını kesmeleri için Onikişubat Belediyesi olarak gerekli önlemleri aldıklarını ve bu yıl bir ilki gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan MAHÇİÇEK, “Kurban bayramında ehil olmayan, kasaplıkla ilgisi olmayan arkadaşlar kurban kesiyordu, sağlıklı bir kesim sistemi yoktu. Bu kabil olumsuzlukları ortadan kaldırmak için teknik donanımları sağladık. Kurban bayramının birinci, ikinci ve üçüncü günü olmak üzere Onikişubatlı hemşehrilerimiz gelecekler, burada görevli arkadaşlarımız olacak, onlardan sıra numarası alacaklar, kendileri istirahatlerini ederken burada, çayını, kahvesini içecek, sağlıklı ve düzgün bir şekilde kurbanlıkları kesilecek, poşetlere konulacak, etleri arabasına kadar taşınacak. Bu sayede çok temiz bir ortamda ve geçmişte olan o uygunsuz uygulamalar olmayacak” ifadelerine yer verdi. Başkan MAHÇİÇEK, bu uygulamanın önümüzde ki yıllarda da devam edeceğini ve kapalı Pazar yerleri çoğaldıkça oralarda da bu sistemin olacağının müjdesini verdi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co