Onikişubat’ta gül kokusu var

Onikişubat’ta gül kokusu var

  Onikişubat Belediyesi Miraç Kandili nedeniyle şehri gül kokuları ile donattı. Onikişubat bölgesinde bulunan Abdulhamithan, Acemli,Ali Özge, Bayazıtlı, Bertizliler, Boğaziçi, Cığcı(Arasa), Delialili, Devecili, Elife Hatun, Fatma Balcı, Hacı Ramazan, Medine, O.Sadi Kazancı,Prof. Dr.Mahmud Esad Coşan, Ravza, Serintepe, Tekke, Yeni Otogar,Yıldırım Bayazıt, Zekeriya Tanrıverdi olmak üzere toplamda 21 cami gül suyu ile yıkandı. Ayrıca Abdulhamithan Camii Onikişubat Belediyesi tarafından düzenli olarak, belli periyotlarda gül kokusu ile kokulandırılacak.

  Onikişubat Belediyesi’ne hizmetlerinden dolayı bir teşekkür konuşması yapan Abdülhamit Han Camii Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Ali Özturan şu ifadelere yer verdi.

  “Onikişubat Belediyemizin camileri gül kokusu ile donatması hizmetini çok takdir ettim. Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Beyefendiye anlayışlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bizim camilerimizde bu bir ihtiyaçtır çünkü gül Peygamber Efendimi (SAV) terinin kokusunu temsil ediyor. Bu vesile ile de tüm İslam âleminin mübarek kandilini tebrik ediyorum. Allah nice kandillere ulaşmayı nasip etsin” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co