Onikişubat’ın bahar turnuvasında dostluk kazandı

Onikişubat’ın bahar turnuvasında dostluk kazandı

Onikişubat Belediyesi Futbol Bahar Turnuvası tamamlandı. Fair play ruhunun ön plana çıktığı turnuvanın finalinde Destek Hizmetleri Müdürlüğünü mağlup eden İmar ve Şehircilik Müdürlüğü şampiyon oldu.

Onikşubat Belediyesi tarafından, personeller arasındaki iletişimi güçlendirmek ve motivasyonu artırmak amacıyla düzenlenen Futbol Bahar Turnuvası final müsabakaları ile son buldu.

Boğaziçi Arena Halı Saha’da düzenlenen turnuvaya, müdürlükler içerisinden 16 takım katıldı. Çekişmeli karşılaşmaların yaşandığı grup maçları ve final müsabakalarının ardından, finalde Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nü 3-1 mağlup eden İmar ve Şehircilik Müdürlüğü şampiyon oldu. Turnuvanın üçüncülük dördüncülük maçında ise Fen İşleri ve Etüt Plan Proje Müdürlü takımları karşılaştı. Sahadan 4-3 galip ayrılan Fen İşleri Müdürlüğü üçüncü, Etüt Plan Proje Müdürlüğü ise dördüncü oldu.

Final maçını seyreden Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, karşılaşmanın ardından düzenlenen kupa töreni ile ilk dörde giren takımların kupa ve madalyalarını takdim etti.

bahar turnuvası (5)

Bu tür sosyal aktivitelerin kurum içerisindeki aile ortamını daha da güçlendireceğini ifade eden Başkan Mahçiçek, özellikle fair-play ruhu ile mücadele eden oyuncuları tebrik etti. “Onikişubat Belediyesi çalışanlarına da yakışan, centilmenliktir” diyen Başkan Mahçiçek, şöyle konuştu:

“Bu turnuvanın galibi ya da mağlubu yoktur. Hepsi bizim kardeşimizdir, hepsi bizim çalışanımızdır. Bu anlayış içerisinde bu kabil sportif müsabakaların, sosyal nitelikli diğer aktivitelerin, belediyemiz çalışanları arasındaki birliğe, bütünlüğe katkı sağlayacağına inanıyorum. Önümüzdeki aylarda inşallah fiziki çalışma imkanlarımız daha iyi hale geldiğinde sanat alanlarında da bizim arkadaşlarımız faaliyet gösterecektir. Diyelim ki musiki alanında çalışacaklar, diyelim ki tiyatro alanında çalışacaklar. Böylelikle hem günün yorgunluğunu atmış olacaklar hem de aramızdaki sevgiyi, muhabbeti, kardeşliği geliştirmiş olacaklar. Böyle bir turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen, düşüncesi olan bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bir kez daha söylüyorum bizim arkadaşlarımız arasında galip ya da mağlup yoktur.”

Çekişmeli geçen maçta, oyuncuların sahaya yansıttığı performansı da beğendiğini ifade eden Mahçiçek, “Aslında burada nasıl mücadele ediyorsak, Kahramanmaraş’ın gelişmesi güzelleşmesi ve yaşanılabilir kentler sıralamasında daha iyi noktalara ulaşması, bir başka ifadeyle Onikişubat’ın marka bir belediye olması için gayret gösteriyorsunuz. İnşallah dönemin sonuna kadar Onikişubat’ı marka bir kent, marka bir ilçe yapacağınıza inanıyorum, güveniyorum. Hepinize tekrar teşekkür ediyor, sağlık ve afiyet içerisinde ailenizle beraber hayat boyu mutluluklar diliyorum. Şimdiden de hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum” diye konuştu.

Daha sonra Başkan Mahçiçek ve Başkan Yardımcısı Dr. Ali Ünsal ilk dörde giren takımların kupa ve madalyalarını takdim etti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co