Onikişubat Kahramanlık günü

Onikişubat Kahramanlık günü

ONİKİŞUBAT BELEDİYE BAŞKANI HANEFİ MAHÇİÇEK:

“7 ŞUBAT, MARAŞ DESTANININ ‘KAHRAMANLIK’ UNVANIYLA TESCİLLENDİĞİ GÜNDÜR”

 

Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 7 Şubat tarihinin, Maraş Destanının ‘Kahramanlık’ unvanıyla tescillendiği gün olduğunu belirtti.

Başkan Mahçiçek, 7 Şubat Maraş’a ‘Kahramanlık’ unvanının verilişinin 43. Yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Maraş Milli Mücadelesinin her gününün ayrı destanlar taşıdığını ifade eden Mahçiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Abdal Halil Ağa’dan, Çakmakçı Sait’e, Sütçü İmam’dan Mehmet Kısakürek’e, Senem Ayşe’den Rıdvan Hoca’ya ve Arslan Bey’den, milli mücadelemizin manevi mimarı Ali Sezai Efendi’ye kadar tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Çünkü onlar duruşları, mücadeleleri ve kararlılıkları ile 12 Şubat Destanı’nı kanları ile yazan, Maraş tarihinin en mümtaz şahsiyetleridir..

Bugün idrak ettiğimiz 7 Şubat ise bu eşsiz destanın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından‘Kahramanlık’ unvanıyla tescillendiği gündür. Dualarla çıktıkları yolda, kalplerindeki imanla bağımsızlık için topyekün savaşan,verdikleri mücadele ile kahramanlaşan, bizlere bu gün bu onur ve kıvancı yaşatan o mübarek insanların manevi huzuru önünde bir kez daha saygıyla eğiliyoruz. Ne mutlu bizlere ki bu kahraman ecdadın varisleri, bu kahraman şehrin fertleriyiz. Bu duygu ve düşüncelerle kentimize ‘kahramanlık’ unvanının verilişinin 43. Yıldönümünü kutluyor, 12 Şubat’ta idrak edeceğimiz Kurtuluş Bayramımızı tebrik ediyorum.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co