Onikişubat Belediyesi’nin geleneksel ramazan iftarları muhtarlar ve esnaf temsilcilerini buluşturdu

Onikişubat Belediyesi’nin geleneksel ramazan iftarları muhtarlar ve esnaf temsilcilerini buluşturdu

Onikişubat Belediyesi’nin geleneksel ramazan iftarları muhtarlar ve esnaf temsilcilerini buluşturdu

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, mahalle muhtarları ve esnaf sanatkarlar ile aileleri için iftar yemeği verdi.

Onikişubat Belediyesi Ramazan iftarları ile toplumun tüm kesimlerini Onikişubat’ın gönül sofrasında buluşturmaya devam ediyor. Ramazan ayının uhrevi atmosferinde gerçekleşen iftar programında muhtarlar ve esnaf sanatkarlar ile bir araya gelen Başkan Mahçiçek, konuklarıyla yakından ilgilenerek samimi diyaloglar kurdu.

esnaf ve muhtar

Sema gösterilerinin sergilendiği iftar programında konuşan Başkan Mahçiçek, “Rabbime şükürler ediyorum sizin gibi güzel insanlarla dost ve kardeş olma imkanı sağladığı için” dedi.

Esnafların ve muhtarların toplumun birbirinden önemli iki kesimi olduğunu vurgulayan Mahçiçek, şöyle konuştu:

“Biz biliyoruz ki buradaki güzel insanlar, esnaf kardeşlerimiz ekmeklerini helalinden kazanırlar. Onların imkanı olursa hayır hasenat yaparlar, camilere yardım ederler, Kur’an Kurslarına yardım ederler. Çünkü onların gönlü geniştir. Az kazanırlar paylaşırlar, çok kazanırlar paylaşırlar. Bizim mesai arkadaşlarımız olan muhtarlarımızda milli irade ile yani milletin oyun ile gelmiş olan insanlar. Onlarda gecelerini gündüzlerine katıp hizmet etmeye gayret ederler. Böyle bir güzel insanlarla, böyle mübarek bir günde beraber olmak bizleri mutlu ediyor. Ramazan ayı bereket ayı, paylaşma ayıdır. Biz de bu gün siz güzel insanlarla soframızı, ekmeğimizi paylaşmak istedik. Bizlerin davetine icabet ettiniz. Bizleri onurlandırdınız, şereflendirdiniz. Hepinize gönülden, yürekten şükranlarımı sunuyorum, teşekkürlerimi sunuyorum. Allah çocuklarınızla beraber sağlık ve mutluluk içinde tekrar böyle nice güzel ramazanlara ve bayramlara ulaşmayı hepimize nasibi müyesser eylesin.”

esnaf ve muhtar1

Programa katılan AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir’de bu tabloyu oluşturan Başkan Mahçiçek’e teşekkür etti. Özdemir, “Sevgili esnaflarımız, muhtarlarımız Ramazan’ın bu mübarek gününde, bu güzel iftar saatinde gönlünüzü bizimle paylaştınız, teşekkür ediyorum. Hanefi Başkanımıza bu güzel tablodan dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Rabbim hepimizi nice güzel Ramazanlara eriştirsin” diye konuştu.

Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odası (KMESOB) Birlik Başkanı Ahmet Kuybu’da böylesine güzel bir iftar sofrasında yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Kuybu, “Mübarek Ramazan ayının hayırlı, bereketli, geçmesini diliyorum. Rahmet ayının tüm esnaflarımız ve vatandaşlarıma sağlık, huzur ve bereket getirmesini niyaz ediyorum. Onikişubat Belediye Başkanımıza da böyle bir günde bizi bir araya getirdiği için teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Muhtarlar Derneği Başkanı Ramazan Gürbak ise, “Böylesine anlamlı bir günde muhtarlarımızı ve esnaf arkadaşlarımızı bir araya getirdiği için sayın başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Birlikteliğimizin hem memleketimiz hem de ülkemiz açısından artarak devam etmesini diliyor, saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde iftarlar yapıldı.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co