Onikişubat Belediyesi’nden Toplu Nikah programı

Onikişubat Belediyesi’nden Toplu Nikah programı

Onikişubat Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer günü dolayısıyla Atatürk Parkında 35 çifte toplu nikah töreni düzenledi.

  Sosyal Belediyeciliğin öncüsü Onikişubat Belediyesi, geleneksel hale getirdiği toplu nikah töreni ile 14 Şubat Sevgililer Gününde 35 çiftin yaşamını birleştirdi.

  Program şehitler için saygı duruşu ve istiklal Marşı ile başladı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden törende başkan Mahçiçek konuşması ile devam etti. Başkan Mahçiçek; “14 Şubat Sevgililer günü dolayısıyla sizlerle bir araya gelerek toplu olarak bir mutluluk yaşayalım istedik. Ben şimdiden hepinize yürekten mutluluklar diliyorum. Evlilik, bizim inancımız açışından çok önemli müessese. Diyor ki Peygamber Efendimiz; ‘Evlenen insan dininin yarısını tamamlamıştır’ diyor. İşte bu kutsiyeti bilerek yola çıkarsak yani dinimizin yarısını tamamladığını, bu evlilikle yürütmek istediğimizde işin kutsiyeti ortaya çıkar” dedi.

“ÜLKEMİZİ AYAKTA ÇEKİRDEK AİLE TUTUYOR”

 Çekirdek ailenin çok önemli olduğunu ülkemizi ayakta tuttuğunu belirten Başkan Mahçiçek; “Bizim çekirdek ailemiz çok önemli. Bu çekirdek ailemizin bozulması için, çöküntüye düşmesi için çok gayretler var. Bizim ülkemizi ayakta tutan bu çekirdek aile. Bunu kesinlikle bozmayacağız. Bozmak isteyenlere de fırsat vermeyeceğiz. İki insan bir araya gelerek ufak tefek eksiklikler olacaktır. Karşılıklı olarak onları hoşgörü içinde karşılamamış lazım. Zaman içerisinde o güzel uyumu sağlayıp mutlu bir hayat yaşamamız lazım. Bir taraftan annelerimiz, babalarımız bir taraftan kayınvalidelerimiz ve kayınpederlerimiz var artık onlarla daha büyük aile oldunuz. Onlara sevgide saygıda kusur etmememiz lazım. Bir başka nokta ise evlilikte can alıcı noktalardan bir tanesi karşılıklı sevgi, sadakat, hoşgörü içerisinde olursak evliliklerimiz çok daha güzel yürüyecek” dedi.

  Başkan Mahçiçek, daha sonra gençlerin nikahlarını kıyarak, Türk Bayrağı, fincan takımı ve kitap setlerini gelin ve damatlara hediye etti. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co