Onikişubat Belediyesi’nden Öğrencilere bahar şenliği

Onikişubat Belediyesi’nden Öğrencilere bahar şenliği

Onikişubat Belediyesi tarafından, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İlahiyat Fakültesi’nde eğitim gören üniversite öğrencilerine Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında bahar şenliği düzenlendi.

Fakülte binası önünde düzenlenen programda, Kutlu Doğum Haftası’nın manevi atmosferi altında bir araya gelen öğrencilere, çeşitli ikramlarda bulunuldu. KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, Fakülte Dekanları ve akademisyenlerin de katıldığı etkinlikte konuşan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, üniversite öğrencileriyle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olmasına rağmen İlahiyat Fakültesi öğrencilerine ayrı bir muhabbet duyduğunu dile getiren Başkan Mahçiçek, Peygamber Efendimizin hadislerinden örnekler vererek, gençlere tavsiyelerde bulundu. Mahçiçek, şöyle konuştu:

“Ben İmam Hatip mezunuyum ama maalesef İlahiyat mezunu değilim. Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunuyum. Dolayısıyla İlahiyat Fakültesi mezunu olamadığım için bir kısım eksiklerimiz olabilir. Ama 2 hadis var ki, bunları sizlere okumadan geçemeyeceği. Peygamber efendimiz, ‘Rabbim beni terbiye ettirdi, edeplendirdi. Ne kadar güzel yaptı’ diyor. Bir başka Hadisi Şerifinde ‘Ben en güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim’ diyor. Bizler de, sizlerde inşallah bu 2 güzel Hadisi Şerif mucibince hem edep bakımından, hem de ahlak bakımından güzel insanlar oluruz diye dua ediyorum.”

bahar şenliği (4)

Onikişubat Belediyesi olarak bilim insanlarını ve üniversiteyi önemsediklerini ifade eden Mahçiçek, “İlahiyat Fakültesi öğrencileri ve hocaları, üniversitemizin tüm öğrenci ve hocaları Onikişubat Belediyemiz açısından çok önemlidirler, değerlidirler. Çünkü bu ülkenin nitelikli insanlara ihtiyacı var. Nitelikli insanlar, bilim insanları, araştırmacı insanlar ve ülkeyi geleceğe taşıyacak insanlar da, buralardaki ilim müesseselerinden yetişir. Dolayısıyla biz sizlere küçük de olsa, az da olsa hizmet edebilirsek kendimizi mutlu addederiz. Ben bütün öğrenci kardeşlerime yürekten başarılar diliyorum. Cenabı hak hepimizi, bu Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde Kainatın Efendisine, Hz Peygamberimize hakiki ümmet olan kullarından eylesin diye dua ve temenni ederim” diyerek sözlerini tamamladı.

İkramlarla son bulan programın ardından Başkan Mahçiçek, Rektör Deveci ve öğretim görevlileri bir süre sohbet etti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co