Onikişubat Belediyesi yeni hizmet binasına kavuşuyor

Onikişubat Belediyesi yeni hizmet binasına kavuşuyor

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi, yeni hizmet binasına kavuşuyor. 29 Ocak’ta ihalesi gerçekleştirilen hizmet binası için, belediye ve yüklenici firma Aksay İnşaat arasında protokol yapıldı. Yer tesliminin ardından başlanacak inşaat çalışmalarının 15 ayda tamamlanması ve binanın 2017 yılı Ağustos ayında hizmete sunulması planlanıyor.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen protokol töreninde, yeni hizmet binasını basın mensuplarına tanıtan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Onikişubat’a ve Kahramanmaraş’a yakışır bir eseri, vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ YENİ HİZMET BİNASINA KAVUŞUYOR (10)

Onikişubat Belediyesi’nin geride kalan 2 yıllık süreçte birbirinden önemli hizmetlere imza attığını ifade eden Başkan Mahçiçek, yeni hizmet binasının da Onikişubat için “Prestij” yatırımlardan biri olacağını dile getirdi. Yeni hizmet binasının mimarisinin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin mimarları tarafından çizildiğini vurgulayan Başkan Mahçiçek, 29 Ocak’ta başlayan ihale sürecinin de tamamlanarak inşaat aşamasına geçildiğini söyledi.

Başkan Mahçiçek, şöyle devam etti:

“4 Nisan 2014 tarihi itibariyle göreve geldiğimizde arkadaşlarımızın çalışmalarını yapabilecekleri bir mekan neredeyse yok gibiydi. Süratle şimdiki çalışma alanımız olan misafirhaneyi belediye olarak düzenledik ve hizmet vermeye başladık. Arkadaşlarımız gerçekten bu güne kadar çok olumsuz şartlarda çalıştı. Bu bağlamda ilçemize hem modern hem de tarihi siluetimizi yansıtacak bir bina kazandırıyoruz.  Binanın mimarisini Cumhurbaşkanlığı külliyesini yapan mimar arkadaşlarımıza çizdirdik. 29 Ocak’ta açık ihale ile tesisimizin ihalesine çıktık. Kamu İhale Kurumu’na itiraz edildi ama bu kurumumuzun haklı olduğu anlaşıldı ve ihale süreci tamamlandı. Biz de bugün bu karar çerçevesinde Kahramanmaraş’ta değerli firmamız olan Aksay inşaat ile sözleşmemizi yapıyoruz. Şundan çok memnunuz. Belediyemizin binasını Kahramanmaraşlı bir firmamız yapacak. İnşallah çabucak 15 aylık bir süre koyduk ve süratle inşaata başlanacak. Önümüzdeki senenin İnşallah Temmuz’unda Ağustos’unda binamızı hizmete sunacağız. Bu projede büyük emeği olan Etüt Plan Proje Müdürlüğü çalışanlarımı da tebrik ediyor, yeni hizmet binamızın ülkemize, şehrimize ve çalışma arkadaşlarıma hayırlı olmasını diliyorum.”

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ YENİ HİZMET BİNASINA KAVUŞUYOR (2)

Konuşmaların ardından Başkan Mahçiçek ve Aksay İnşaat temsilcileri arasında imzalar atılarak, protokol yapıldı.

“ONİKİŞUBAT YİNE İLKİ GERÇEKLEŞTİRECEK”

Öte yandan, Onikişubat Belediyesi yeni hizmet binası noktasında attığı adımla da yine bir ilki gerçekleştirdi. Onikişubat Belediyesi, bina tamamlandığında 30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonrasında kurulan, 13 büyükşehir içerisindeki metropol ilçe belediyeleri arasında, hizmet binasını tamamlayan ilk belediye olacak.

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ YENİ HİZMET BİNASINA KAVUŞUYOR (1)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co