Öner; “Erken seçim olursa MHP saha güçlü gelir”  

Öner; “Erken seçim olursa MHP saha güçlü gelir”  

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin bazılarıyla Şelale park’ da gazetecilerle bir iftar yemeğinde bir araya geldi. Öner burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.  Öner Koalisyonda yer alacakmısınız?  şeklindeki soruya  Şartlarımız yerine getirilirse olabilir. Genel Başkanımız gerekli açıklamaları yapıyor. Çözüm sürecine devam edeceklerse MHP o hükümette olmaz” dedi

Öner yaptığı konuşmada ; “Aslında daha görkemli, daha şaşaalı bir mekânda sizlerle bir arada olmayı çok arzu ederdik. Ancak özellikle Doğu Türkistan’da, Suriye’de, Irak’ta, Balkanlar’da ve ülkemizden birçok insanın açlık ve yoksulluk içerisinde bulunduğu bu günlerde daha mütevazı bir şekilde sizlerle samimi bir ortamda buluşmayı düşündük. O vesileyle de sıcak bir ortam olsun diye burada sizlerle bir araya geldik. Seçimlerden önce de yine bir aradaydık, seçimler bitti. Seçimler de Kahramanmaraş’ta barış, huzur ve güven içerisinde tamamlandı. Bizler de siyasiler olarak Kahramanmaraş’ımız başta olmak üzere Türk milletine hizmet için yol almaya başlayacağız” Dedi.

MHP İl Başkanı Süleyman Öner, koalisyon kurulmasıyla ilgili sorulan soruya ise şöyle cevap verdi; Bildiğiniz gibi seçimler öncesinde çözüm süreci adı altında mevcut iktidar 60’dan fazla akil insan denen kişileri Kahramanmaraş’ta başta olmak üzere ülkenin değişik kesimlerinde görevlendirdiler, halkla buluşturdular. Bu arada da ayrıca aydın kesim diye tabir ettiğimiz, Hasan Cemal’ler, Cengiz Çavdar’lar gibi kişiler 15 günde bir çözüm süreci adı altında ülkenin değişik yerlerinde toplantılar yaptılar. Ve neticede de çıkan siyasi tabloda HDP 80 tane, AKP’de 258 tane olmak üzere vekil çıkarttı. Biz diyoruz ki, Sayın Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi öncelikle bu süreç için yollara düşen bu artistler ve bu aydın kişiler, tabloda meydanda, HDP ile AKP bir hükümet kursun, sayı olarak da yetiyor. Şayet böyle bir tablo olmayacaksa Sayın Başbakan bu çözüm sürecinin doğru olmadığını, Oslo görüşmelerini, Dolmabahçe’de yapılan görüşmelerin ne olduklarını gelsin izah etsinler.

MİFTAR (3)

MHP, 47. Yılına girmiş siyasi bir parti, ilkeleri olan bir parti her zaman da ilkelerinden taviz vermeden dün ne konuşmuşsa bugün de yarın da aynı söylemleri söyleyen bir siyasi partidir. Bizim 3 tane temel ilkemiz var vazgeçilmez olan. Bunlardan bir tanesi çözüm süreci, bizim adlandırdığımız yıkım süreci diyoruz biz buna, diğer bir husus 17-25 Aralık hepimizin bildiği, seçim süresince de bunu devamlı milletimize hatırlatmaya çalıştık. Diğer bir husus da Sayın Cumhurbaşkanının kendi anayasal sınırları içine çekilmesi. Bu 3 tane olmazsa olmaz ilkelerimiz var. Bu konular aşılmadan MHP herhangi bir koalisyon görüşmeleri yapmayacak, Sayın Genle Başkanımız da bu şekilde ifade ettiler. Ama buna rağmen görüyoruz ki Cumhurbaşkanı da bir an önce yeniden seçim veya erken seçim adı altında hala hükümet kurma görevini vermemiştir. Seçime gitmesi için gereken gayretleri göstermektedir, şayet böyle bir tablo olursa da MHP her an seçimlere hazırdır. Onu da burada belirtmek isterim. Erken seçim olması durumunda ise MHP’nin Kahramanmaraş’ta  oyu daha  da yükselecek”dedi.

MİFTAR (2)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co