Öner; “Cumhuriyetin bütün kurumları yıkılmıştır”

Öner; “Cumhuriyetin bütün kurumları yıkılmıştır”

MHP Kahramanmaraş İl Başkanlığı Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlediği aday tanıtım toplantısında konuşan İl Başkanı Süleymen Öner; “Türk milletinin binlerce yıllık tarihi birikiminin eseri olan cumhuriyetin bütün kurumları yıkılmış, bütün kalelerine girilmiş, maddi ve manevi hazineleri talan edilmiştir. Türk devleti geleneği tamamen terk edilmiştir” dedi.

hp4

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende törende 38 aday tanıtıldı. Tanıtım toplantısında konuşan MHP il Başkanı Süleyman Öner şu açıklamalarda bulundu; “ Kadın  -erkek, genç-yaşlı demeden toplumun her kesimine ulaşmaya çalışacağız.7 Haziran’da Kahramanmaraş’ta birinci olacağız. Bu hedefe ulaşmak için Bilge Kağan’ın dediği gibi ‘Gece uyumayacağız, gündüz oturmayacağız, çalışacağız. Her zaman biz olma duygusuyla ülke ve millet menfaatini gözeterek çalışmalarımızı sürdüreceğiz.  Bugün milletimizin egemenlik haklarını muhafaza etmek ve varlığını ortaya koymak için yeniden silkinmeye ve dirilmeye ihtiyaç vardır. Ben yerine biz diyebilen, önceliğini ülke ve millet çıkarlarına verebilen derin ve milli bir kavrayışla hiç durmayacak, yorulmayacağız. Yüksek sesle diyorum ki, rüşvete karşı bizimle yürü Kahramanmaraş” dedi.

hp2

Türkiye’nin kötü yönetildiğini de söyleyen Öner; “Türk milletinin binlerce yıllık tarihi birikiminin eseri olan cumhuriyetin bütün kurumları yıkılmış, bütün kalelerine girilmiş, maddi ve manevi hazineleri talan edilmiştir. Türk devleti geleneği tamamen terk edilmiştir. Türkiye çetin günlerden geçiyor. Dünyanın en zorlu coğrafyasında, bin yıla yaklaşan süre, kopmadan, dağılmadan, yıkılmadan varlığını sürdüren Türk milleti, vahim bir saldırı kampanyası altındadır. Bu itibarla bizler, milletimizin umudu, nefesi, sözcüsü, tercümanı ve ülkemizin güvencesi olduğumuzu hatırımızdan çıkarmamalıyız.

hp3

Çöken ve yalnızlaşan dış politikaya karşı bizimle yürü. Adaletsizliğe, ahlaksızlığa, asayişsizliğe, kutuplaşmaya, kavgaya, kargaşaya, karanlığa karşı bizimle yürü. 1 katrilyon 370 milyona yaptırılan, aylık giderleri 21 milyon olan 1.150 odalı kaçak saraya karşı bizimle yürü. Kutuculara, kasacılara, millete küfreden havuzculara, gemicilere, villacılara karşı bizimle yürü. AKP-HDP-PKK ve küresel şarlatanlara karşı bizimle yürü. İhanete karşı bizimle yürü. İşsizliğe, yoksulluğa ve yolsuzluk çetelerine karşı bizimle yürü Kahramanmaraş” dedi

hp1

Öner;  “Toprağı ekemeyen çiftçilerimiz, siftah yapamayan esnafımız, muhtaç ve düşkün kardeşlerim, boş tencerelerin önünde gözyaşı döken analarımız, size sesleniyorum; fakirliğe ve çaresizliğe karşı bizimle yürüyün. İşsiz bırakılan, sınavlarda hakkı yenilen, azarlanan ve horlanan geleceğimizin güvencesi gençlerimiz, haksızlığa karşı bizimle yürüyün. Sefalet içinde yaşayan milyonlarca vatandaşını, safahat içindeki soyguncu azınlığa karşı bizimle yürüyün. Eşitsizliği törpülemek, kişisel hak ve hürriyetleri genişletmek için bizimle ol Kahramanmaraş”dedi.

hp

38 Aday adayının tanıtıldığı program; Milletvekili Mesut Dedeoğlu ile eski milletvekilleri,  il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, ocak başkanları, belediye başkanları, kadın kolları başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, basın mensupları, milletvekili aday adayları, asenalar, bozkurtların da katıldı.

hp7

Program aday adayları ile birlikte çekilen toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

hp5

MHP 25 DÖNEM MİLLETVEKİLLİĞİ  ADAY ADAYLARI HARF SIRASINA GÖRE İSİM LİSTESİ

1-Abdullah Paksoy    iş adamı, 2-Adem Gürz   ziraat mühendisi, 3-Adem Ünalan   iş adamı, 4-Alp Arslan Kenger   muhasebeci,5- Cafer GÜçlü   iş adamı,6-Cuma Çakmak  muhasebeci,7- Ejder Oruç   elektrik mühendisi, 8- Fahrettin Oğuz Tor   sgk başmüfettişi, 9 -Faruk Atlı  doktor, 10 Fehmi Kiraz   ziraat mühendisi, 11- Gökhan Kısacık   teknik eleman, 12- Günay Kodaz   avukat-öğretmen, 13- H.Yüksel Horosan   emekli öğretmen, 14- Haluk Tokuçoğlu   profesör doktor, 15- Hasan Seyithanoğlu   mali müşavir, 16- Hulusi Alagöz   öğretmen, 17-İlhami Taner Kale   profesör doktor, 18 -Kazım Karakuş   iş adamı, 19- Mehmet Akif Kütükçü   profesör doktor, 20- Mehmet Akif Paksoy   ziraat mühendisi, 21- Mehmet Varol   müteahhit, 22- Mesut Dedeoğlu   milletvekili, 23-Musa Demir   öğretmen, 24-Mustafa Bastırmacı   esnaf, 25- Mustafa Bölükbaşı   emekli öğretmen,26- Mustafa Tombuloğlu   trt yönetici, 27-Necati Karatuluk   iş adamı, 28- Neslihan Koca Nergiz   avukat, 29- Nusret Güloğlu   öğretmen, 30- Sabahat Küpelikılıç, 31- Sefer Aycan   profesör doktor,32-Selçuk Kurtsatar   harita kadastro teknikeri, 33-Şahin Yıldırım   iş adamı, 34-Şahin Zade   güreşçi, 35-Şule Arıkan   ev hanımı, 36-Tahir  Akgemci   profesör doktor, 37-Vahdet Sayın   mali müşavir, 38-Zekeriya Öztürk   iş adamı.

hp7

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co